Siódme miejsce Joanny Łochowskiej na mistrzostwach Europy

Niestety nie udało się Joannie Łochowskiej podtrzymać świetnej serii i po trzech kolejnych złotych medalach na mistrzostwach Europy, zajęła siódme miejsce w kategorii do 55 kilogramów.

Piotr Jankowski

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Moskwie. W kategorii Łochowskiej triumfowała Kamila Konotop z Ukrainy. Opolanka w rwaniu przy drugim podejściu osiągnęła 84 kilogramy, a w podrzucie 106 kilogramów. Ostatecznie osiągnęła w dwuboju 190 kilogramów. 

Wiem, że zawsze nie jestem w stanie walczyć o medale, choć bardzo bym chciała nie zawodzić. Zawsze walczę jednak o marzenia i o to co może być dalej, a wtedy trzeba robić to co konieczne, resztę ambicji odstawić na bok i to trudne zadanie… Wierzę, że rozumiecie. W tych ME wiedziałam, że jadę „tylko” zbierać kilogramy w walce o kwalifikacje olimpijskie, to było moim wyzwaniem i tym zdrowotnym i mentalnym – czytamy na Facebooku Łochowskiej.

Udany start na mistrzostwach Europy zanotował też inny Budowlany – Kacper Urban. Rywalizujący w kategorii do 67 kilogramów zawodnik, zaliczył w rwaniu kolejno 120 i 125 kilogramów. W podrzucie osiągnął z kolei 140 i 146 kilogramów, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski do lat 20. Urban w dwuboju zajął drugie miejsce grupy B, ulegając Hiszpanowi Victorowi Castro 9 kilogramami.