Sparingi z Rybnikiem odwołane. Nowe twarze w Kolejarzu

Sparingi z Rybnikiem odwołane. Nowe twarze w Kolejarzu

W najbliższy weekend kibice speedwaya jeszcze nie zobaczą swoich ulubieńców na torze podczas sparingowej walki.

Planowane wcześniej sparingi w Rybniku i Opolu, z powodu złych warunków atmosferycznych zostały odwołane i póki co przełożone na dalszy termin. Mimo, że na stadionie ROW-u i Kolejarza robiono wszystko aby test mecze obu drużyn odjechać, nie udało się to jednak a działacze obu ekip ze względu na bezpieczeństwo zawodników zdecydowali się na ich odwołanie.

Trenerzy zgodnie stwierdzili, najpierw treningi na torze a potem sparingi, nigdy na odwrót. Obie drużyny mają podobne cele, czyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej, z tą tylko różnicą, że Kolejarz do 1 ligi, zaś ROW do Ekstraligi. Jak będzie zobaczymy.

Jak dowiedzieliśmy się w klubie, OK Kolejarz Opole wyciągnął rękę do sąsiada w potrzebie. Do opolskiego zespołu mają przejść juniorzy Śląska Świętochłowice – Mateusz Pacek i Piotr Podyma. Ma to rozpocząć początek współpracy między klubami.

Śląsk Świętochłowice szkoli wielu zawodników, kilku z nich zdało już licencję żużlową. Na razie ich głównym problemem był brak jazdy. To ma się zmienić, dzięki współpracy z OK Kolejarzem Opole. – Jesteśmy już po rozmowach i liczymy na ścisłą współpracę między naszymi klubami, już od tego roku. Młodzieżowcy trafią do nas i będą mieli okazję na częstsze starty – powiedział Piotr Żyto, trener OK Kolejarza.