Specjaliści od taekwondo dobrze zaczęli rok

W wielkopolskim Swarzędzu odbyły się pierwsze w 2019 roku zawody w taekwondo olimpijskim. W premierowych zawodach z cyklu Pucharu Polski wystąpiło 10 reprezentantów Opolskiego Klubu Taekwondo. Większość z nich stanęła na podium.

Marcin Sagan

W zawodach odbyły się zmagania seniorów, juniorów (roczniki 2002-04), kadetów (roczniki 2005-07) i młodzików (roczniki 2008-09). Nasze miasto reprezentowane było w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów. Najlepiej spisał się Jacek Kozakowski. Zwyciężył on wśród kadetów w kategorii do 61 kg. W dorobku znalazł się też jeden srebrny medal. Wywalczył go wśród kadetów Maciej Czajkowski (kat. 49 kg). Było też pięć brązowych krążków. Zdobyli je: Piotr Zieliński wśród seniorów w wadze do 80 kg, Kacper Bernacki (kat. 59 kg) i Damian Perz (63 kg) w gronie juniorów, a także Maja Smolińska (kat. 41 kg) oraz Oskar Wilk (kat. 57 kg) w rywalizacji kadetów. Trzech pozostałych zawodników OKT, którzy startowali w Swarzędzu zajęło 5. lokatę, a byli to: Kacper Izbiński (junior kat. 55 kg) oraz dwaj kadeci Paweł Franczyk (kat. 37 kg) i Miłosz Osadczuk (kat. 41 kg).

– Ten występ to kolejny udany nasz start po wcześniejszych grudniowych zawodach w Olsztynie – mówi trener OKT Łukasz Rewieński. – Mam nadzieję, że nasi reprezentanci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Im bliżej eliminacji do mistrzostw Polski i turnieju głównego Pucharu Polski, emocje będą narastać. Wypracowaliśmy sobie dobry start i lepsze losowanie na przyszłych zawodach.

Na zdjęciu na najwyższym stopniu podium Jacek Kozaczyński z Opolskiego Klubu Taekwondo. Fot. archiwum klubowe OKT.