Specjaliści od triathlonu opanują w niedzielę nasze miasto

Rok temu po raz pierwszy w Opolu zorganizowano zawody w triathlonie. Impreza wypaliła i przed nami jej druga edycja. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 23 czerwca.

Marcin Sagan

Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: 1/8 Ironman czyli 450 metrów pływania, 22 km jazdy na rowerze i 5 km biegu; a także na dwa razy dłuższym 1/4 Ironman: czyli 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

– Zainteresowanie startem jest duże – zaznacza naczelnik wydziału sportu w urzędzie miasta Tomasz Lisiński. – W zmaganiach weźmie udział ponad 500 osób.

Pierwsza część rywalizacji odbędzie się w Odrze. Uczestnicy będą pływać w rzece przecinającej nasze miasto. Nurt w niej będzie wstrzymany. Strefa zmian czyli miejsce, gdzie startujący będą wsiadać na rower, a potem go zostawiać ruszając do biegu znajdować się będzie przy Stawie Zamkowym na ul. Barlickiego. Meta znajdować się będzie w sąsiedztwie – przy Toropolu. Uczestnicy w konkurencjach „suchych” czyli jeździe na rowerze i biegu walczyć będą w centrum miasta, włącznie z głównym deptakiem – ulicą Krakowską czy też bulwarami nadodrzańskimi.

Początek imprezy wyznaczono na godz. 8.00. Wtedy to wydawane będą pakiety startowe, a uczestnicy zaczną wstawiać swoje rowery do strefy zmian. O godz. 10.15 rozpoczną się zawody towarzyszące, w których wystąpią dzieci. Start na dłuższym dystansie 1/4 Ironmana zaplanowano na godz. 11.15. O godz. 12.00 rywalizację rozpoczną startujący na krótszym dystansie 1/8 Ironmana. Dekoracje najlepszych przewidziano na godz. 15.00. Mieszkańców miasta zapraszamy na trasę do wspierania dopingiem startujących.

W związku z zawodami wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na drogach. Od godz. 11.00 do 14.00 w niedzielę zamknięte będą ulice: Piastowska (od skrzyżowania z Zamkową), Most Piastowski, Spychalskiego i Krapkowicka w kierunku południowym do Źlinic. Półtora godziny dłużej zamknięta będzie ul. Zamkowa od Placu Wolności do Piastowskiej.