Sponsor tytularny Opolskiego Parku Sportu coraz bliżej?

Do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu wpłynęła jedna oferta w konkursie na sponsora tytularnego powstającego przy Stegu Arenie Parku Sportu. Propozycję firmy, która jako jedyna złożyła ofertę poznamy jutro o 10:00.

Piotr Jankowski

– Inwestycja pod nazwą „Cieplak” jest już tak naprawdę ukończona. Obiekt ma dopuszczenie do użytkowania, więc w najbliższych tygodniach będzie powoli udostępniany mieszkańcom – mówi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. – Opolski Park Sportu powstawał po szczegółowych konsultacjach ze sportowcami dyscyplin, które będzie można w nim uprawiać. Wiedza, którą pozyskaliśmy pomogła nam przygotować koncepcję, a następnie w jej oparciu dokumentację. Nie boję się powiedzieć tego, że jest to obiekt uszyty na miarę potrzeb sportowców – wtóruje mu wiceprezydent Opola, Przemysław Zych.

Kompleks sportowy powstaje od jesieni 2019 roku. Wielofunkcyjna hala sportowa mieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i trybunę. Atrakcją jest umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna (wzorem tych z USA) . Wewnątrz jest profesjonalna 15-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Zagospodarowany został także teren przylegający do hali (od sklepu Lidl aż do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 9). Są na nim dwa boiska: Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe. Tworzy to wraz z nowym budynkiem oraz znajdującą się tuż obok Stegu Areną nowoczesny Opolski Park Sportu. Znajdą się w nim jeszcze: strefa do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

W ciągu najbliższych tygodni otwarte zostaną pumptrack i boisko do piłki nożnej z oświetleniem. Na początku czerwca (jeśli pozwolą na to obostrzenia), mieszkańcy będą mogli skorzystać z wewnętrznych pomieszczeń Opolskiego Parku Sportu.