Sukcesy naszych reprezentantów w kajakowych mistrzostwach Śląska

W Katowicach odbyły się mistrzostwa Śląska w kajakowym sprincie. W imprezie tej wystartowali również podopieczni trenerów: Jacka Skowrońskiego i Bartosza Jaszczyńskiego z AZS-u Politechniki Opole. Pięć razy stawali oni na podium.

W stolicy województwa śląskiego zawody odbyły się w tamtejszej Dolinie Trzech Stawów. Nasi reprezentanci mogą być zadowoleni ze swojego występu. Najbardziej Paulina Markiewicz i Martyna Leśniak, które w konkurencji kajakowych dwójek na 500 metrów wśród seniorek zajęły 1. miejsce. Ponadto Paulina Markiewicz była druga w jedynce na 500 metrów, a Martyna Leśniak zajęła 3. lokatę na tym dystansie wśród juniorek.

Drugie miejsce w kategorii juniorów w kajakowej dwójce na 500 metrów zajął duet Cezary Rosłaniec – Roman Krzyżewicz. Trzeci natomiast wśród chłopców z rocznika 2008 był Bartosz Szczepański.

Na zdjęciu na najwyższym stopniu podium mistrzynie Śląska w kajakowej dwójce na 500 metrów: Paulina Markiewicz i Martyna Leśniak. Fot. archiwum klubowe.