Świetna passa opolskich siatkarek zakończona

Po 11 zwycięstwach z rzędu zawodniczki Uni Opole przegrały u siebie z wiceliderem I ligi – Energetykiem Poznań 1:3. Poza czwartym setem, w pozostałych nasz zespół na tle mocnego rywala pokazał się z dobrej strony.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski wspierana przez koncern energetyczny Enea nie ukrywa swoich ekstraklasowych aspiracji. W składzie ma choćby byłą wielokrotną reprezentantkę Polski – Karolinę Rożycką. Opolanki w poprzedniej kolejce pokonały na wyjeździe lidera – Solną Wieliczka 3:1, więc kibice liczyli na dobre widowisko i być może kolejną miłą niespodziankę. Nie udało się jej sprawić, a szkoda. Niewiele zabrakło choćby do tego, by zdobyć punkt. W trzecim secie nasz panie prowadziły 22:19, ale niestety przegrały do 23 i to przyjezdne wyszły na prowadzenie 2:1 w setach. Czwarta partia była wyrównana tylko do stanu 8:8. Potem przyjezdne grały zdecydowanie lepiej i wysoko wygrały 25:16.

Wspomniany trzeci set dostarczył wiele emocji, a nie brakowało ich również w pierwszej i drugiej partii. Premierową akcję spotkania wygrał zespół Uni po ataku środkowej Joanny Pacak. Kolejne fragmenty pierwszego seta należały jednak do Energetyka. Prowadził 3:1, a potem 9:4. Od tego momentu zaczęła się świetna gra Uni. Po zagrywce kapitan naszej drużyny Ilony Gierak był remis 11:11, a kolejną akcję też wygrały opolanki. Trzy punkty z rzędu zespołu z Poznania nie zdeprymowały gospodyń. Decydujący był końcowy fragment seta. O stanu 19:19 Energetyk zdobył tylko jeden punkt. W drugim secie nasze zawodniczki grały bardzo dobrze do połowy seta. Prowadziły 16:13 i wtedy do głosu doszły poznanianki. Doprowadziły do remisu 16:16, a potem odskoczyły na 22:18. Wprawdzie dwa kolejne punkty zdobył zespół Uni, ale w końcówce znów skuteczniejsze były rywalki.

W dwóch następnych meczach Uni również zmierzy się z wyżej notowanymi od siebie w tabeli drużynami. W sobotę 12 stycznia na wyjeździe z Azotami Tarnów, a we środę 16 stycznia u siebie z Jokerem Świecie. To spotkanie w Stegu Arenie zacznie się o godz. 17.30.

Uni Opole – Energetyk Poznań 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 16:25)
Uni: Mras, Gierak, Pacak, Sobiczewska, Michalak, Witowska, Szczygłowska (libero) – Ciesiulewicz, Maternia, Gajer. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu w bloku Oliwia Michalak (z prawej) i Joanna Pacak z opolskiej drużyny. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej)