Świetny start naszego specjalisty od capoeiry

Błażej Kurdziel zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w czeskim Libercu.

Marcin Sagan

Capoeira to szuka walki wywodząca się z Brazylii. Łączy w sobie dynamikę, efektowne kopnięcia, akrobacje. Trening jest bardzo wszechstronny. Rozwija technikę, ale też siłę, sprawność, koordynację oraz szybkość. Opolska sekcja tej dyscypliny sportu została założona w 2002 roku. Doczekała się dużej grupy medalistów licznych turniejów w: Polsce, Czechach, Niemczech czy Hiszpanii. Akademia mieści się przy ul. Drobiarskiej 4 i prowadzi zapisy dzieci i młodzieży. Ćwiczyć można już od piątego roku życia.

W czeskim Libercu na kontro reprezentanta Akademii Capoeiry z Opola został zapisany wielki sukces. W zawodach brało udział ponad 200 uczestników, w tym mocna reprezentacja Polski. Opolscy zawodnicy pod opieką trenera Mateusza Falińskiego odnotowali świetne wyniki. Znakomicie spisał się 27-letni Kurdziel, który zdobył srebrny medal w najwyższej kategorii A (absoluto). Z kolei jego o dwa lata młodszy kolega klubowy – Krzysztof Urbańczyk w kategorii B osiągnął półfinał, kończąc zawody w czołowej ósemce.

Sukces odniesiony przez Kurdziela jest jego kolejnym w tym roku. Wśród znaczących osiągnięć z tego roku należy wymienić 4. miejsce na zawodach German Open, które odbyły się w niemieckim Heidelbergu oraz 1. miejsce w kwietniowych zawodach Poland Open. Ta impreza odbyła się w naszym mieście.

Na zdjęciu z lewej Błażej Kurdziel. Z prawej trener Mateusz Faliński. Fot. archiwum klubowe.