Swornica zgarnęła pierwszy raz wiosną komplet punktów

Po ostatnim remisie z Piastem Strzelce Opolskie kibice wierzyli, że Swornica grając u siebie zgarnie trzy punkty z ostatnią w tabeli IV ligi Victorią Chróścice. Tak się stało.

Andrzej Klimek

Zespół „Swory” wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Pomimo dużej różnicy w tabeli pomiędzy obiema ekipami to Victoria w pierwszej połowie sprawiała lepsze wrażenie i oddała cztery celne strzały. Swornica natomiast grała niemrawo, czego świadectwem był brak strzałów, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był bramkarz Maciej Turek.

Na drugą połowę gospodarze wyszli odmienieni. Od samego początku zaczęli atakować i widać było, że bardzo chcą zgarnąć pełną pulę. Dwa strzały niecelne oddał Marcin Rogowski. W 56 min po samotnej akcji z prawej strony boiska „Rogi” zmusił bramkarza gości do interwencji. Przewaga dała efekt w 61. min, kiedy to Filip Sikorski umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu gra się wyrównała, ale po ładnym podaniu Rogowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i podwyższył wynik. Ostatnie pięć minut spotkania należało do gości, którzy za wszelką cenę starali się strzelić chociaż jedną bramkę. Miejscowi dobrze się jednak bronili i wynik już się nie zmienił.

Kolejny mecz Swornica rozegra w sobotę 20 kwietnia na wyjeździe z walczącym o awans do III ligi zespołem Małejpanwi Ozimek. Najbliższy mecz na własnym stadionie ma w sobotę 27 kwietnia. Wówczas zagra z MKS-em Gogolin, a mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Swornica Czanowąsy Opole – Victoria Chróścice 2-0 (0-0)
Bramki: 1-0 Sikorski – 62., 2-0 Rogowski – 81.
Swornica: Turek – Ptak, Krakowian, Jeleniewski, Pastuszek – Cieśliński (78. Waindok), Lisoń (25. Sikorski), Klimczak, Scisło, Białek (75. Tuński) – Rogowski. Trener Wojciech Scisło.
Victoria: Walkowicz – Marek, Gnoiński (78. Olszacki), Tomczak, Da Silva – Damian Polok, Dastin Polok, Grabowiecki, Perz (88. Blacha) – Świętek (84. Olejnik), Koval. Trener Bartłomiej Jacek.
Sędziował: Łukasz Kulesa (Kędzierzyn-Koźle), Żółte kartki: Krakowian – Da Silva. Widzów 90.