Szóste miejsce Łubniewskiego na Igrzyskach Europejskich w Mińsku

Michał Łubniewski, kanadyjkarz AZS Politechniki Opolskiej bardzo dobrze zaprezentował się na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Co prawda medalu nie zdobył ale rywali miał z najwyższej półki.

Mariusz Matkowski

W Igrzyskach startowali niemal sami najlepsi sprinterzy z całego świata, a wysokie 6 miejsce Łubniewskiego w finale wyścigu na 200 metrów z pewnością cieszy.

W eliminacjach i w półfinale nasz zawodnik uzyskał dobre czasy. W pierwszym 40.171 s., zaś w drugim 39.733 s, co dawało mu 4 miejsce wśród półfinalistów.

Niestety w finale zabrakło sił, wystarczyło jedynie na zdobycie 6 miejsca co i tak na zawodach w Mińsku przez środowisku zostało bardzo dobrze odebrane.

W finale na 200 metrów najlepszy okazał się zawodnik Białorusi Artem Kozyr z czasem 42.835 s., na drugim miejscu uplasował się Włoch Nicolae Craciun z czasem 43.353 s., zaś trzecie miejsce wywalczył Hiszpan Alfonso Benavides z czasem 44.255 sekundy.

Przed naszym reprezentantem na 4 i 5 miejscu byłi Gruzin Zaza Nadiradze – 44.955 s. i Rosjanin Iwan Sztyl – 45.623 s. Łubniewski uzyskał czas 45.900 sekundy i to dało mu 6 miejsce w finale.