Sztafeta z Magdaleną Zych piąta na świecie!

Opolanka podobnie jak na mistrzostwa Europy jechała jako rezerwowa. Jako, że historia lubi się powtarzać – Magdalena Zych pojechała w wygranym finale, dzięki czemu reprezentacja Polski zajęła 5. lokatę.

Piotr Jankowski

Bardzo cieszę się, że znowu otrzymałam szansę jazdy. I to w najważniejszym biegu mistrzostw – uśmiecha się Magda. – Z dziewczynami pojechałyśmy naprawdę świetnie i możemy być zadowolone. Za mną już dwie najważniejsze imprezy w tym roku w short tracku. Nie zwalniamy jednak tempa, bowiem już za tydzień mistrzostwa Polski w Gdańsku – dodaje.

To kolejny wielki sukces zaledwie 17-letniej Magdy. Opolanką w ostatnich miesiącach startowała w finale mistrzostw Europy oraz w lutym zdominowała zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zdobywając pięć medali i ustanawiając nowy rekord Polski na dystansie 777 metrów. 

W tym roku mistrzostwa świata odbywały się w holenderskim Dordrechcie. Impreza odbywała się na zasadzie bańki – zawodnicy i sztab najlepszych reprezentacji na świecie byli odizolowani od codziennego życia toczącego się w mieście.

Na zdjęciu Magdalena Zych podczas biegu finałowego. Fot. Rafał Oleksiewicz