Sztangista Budowlanych dziewiąty na świecie

Mateusz Skulimowski ma za sobą start na mistrzostwach świata do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w stolicy Uzbekistanu – Taszkiencie.

Zawodnik Budowlanych Opole startował w kategorii do 85 kg w grupie B czyli słabszych zawodników. Realnie więc oceniając, jego szanse na medal były znikome. Celem minimum dla 20-latka było miejsce w pierwszej dziesiątce. Udało się go zrealizować. Nasz zawodnik zajął 9. lokatę. W dwuboju miał wynik 331 kg (153+178). W rwaniu miał wszystkie trzy udane próby. Kolejno zaliczył 145, 150 i 153 kg. W drugim boju – podrzucie zaczął dźwiganie od zaliczenia 172 kg. W kolejnej próbie nie dał rady sztandze ważącej 178 kg, ale w trzeciej próbie się poprawił i zaliczył ten ciężar. Skulimowski był jedynym przedstawicielem Budowlanych w 11-osobowej (pięć kobiet i sześciu mężczyzn) kadrze Polski, która pojechała do Taszkientu.

Rywalizację w wadze do 85 kg wygrał Gruzin Revaz Davitadze – 356 kg (164+192). Drugi był Egipcjanin Ahmed Ali – 350 kg (159+191), a trzeci James Maurus z USA – 349 kg (151+198). Na czwartym miejscu został sklasyfikowany inny reprezentant Polski – Bartłomiej Adamus. Mający 18 lat sztangista Opocznianki Opoczno miał wynik 348 kg (158+190). Do medalu w dwuboju zabrakło mu więc bardzo niewiele.