Sztangistka Budowlanych była „o włos” od wygranej

Katarzyna Kraska (Budowlani Opole) zajęła 2. miejsce w zawodach indywidualnego Pucharu Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Nowym Tomyślu. Minimalnie przegrała z Małgorzatą Wiejak z Zawiszy Bydgoszcz.

Zawody indywidualnego Pucharu Polski kobiet rozgrano po raz piąty w historii. Wystąpiła w nich czołówka polskich sztangistek, a łącznie na starcie stanęło 12 pań. Poziom był niezwykle wyrównany. Dość przytoczyć fakt, że między pierwszą, a siódmą zawodniczką w końcowej klasyfikacji było niespełna 10 punktów różnicy w klasyfikacji Sinclearea przeliczającej podniesiony ciężar na wagę startującej. Taka różnica to bardzo niewiele.

Zawodniczka Budowlanych miała w zawodach tylko trzy udane próby. W rwaniu najpierw spaliła próbę ze sztangą ważącą 77 kg, potem podniosła ten ciężar, ale w 80 kg w trzeciej próbie nie dała już rady. W podrzucie zaliczyła kolejno 103 i 107 kg, ale w trzecim podejściu ze sztangą ważącą 109 kg już sobie nie dała rady. Rezultat 184 kg w dwuboju dał Krasce 247,3 pkt. Gdyby zaliczyła trzecie podejście w rwaniu lub podrzucie byłaby zwyciężczynią. I tak jednak może być zadowolona.

Zwyciężczyni – Małgorzata Wiejak miała 247,8 pkt. Trzecie miejsce zajęła Jolanta Wiór (Andaluzja Piekary) – 246,8 pkt. Tuż za podium znalazła się Monika Dzienis (Talent Wrocław) – 245,9 pkt.