Szymon Dorożyński zajął 9. miejsce na mistrzostwach Polski w półmaratonie

Zawody odbyły się w Pile w ramach 29. międzynarodowego półmaratonu Philipsa. Na starcie zawodów stanęło ponad 2800 uczestników.

W klasyfikacji biegu zawodnik AZS-u Politechniki Opole zajął 13. lokatę z czasem 1.10,56. Przed nim było jednak czterech biegaczy zagranicznych. Zresztą na dwóch pierwszych miejscach finiszowali lekkoatleci z Afryki. Zwyciężył Cosmas Kyeva z Kenii (czas 1.02,51), a drugi był Etiopczyk Mulu Tulu Jima, który miał rezultat 1.03,44. Trzecie miejsce zajął Artur Kozłowski z MOSiR-u Sieradz (1.03,56) i jemu przypadł tytuł mistrza Polski w półmaratonie czyli na dystansie 21,0975 km.

Mający 27 lat Dorożyński specjalizuje się w krótszych biegach niż półmaraton. Dobrze czuje się na dystansie 10, a zwłaszcza 5 km. Bardzo wartościowe wyniki osiągał również w biegach przełajowych. W tym roku osiągnął kilka sukcesów. Zdobył złoty medal na akademickich mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, a w akademickich mistrzostwach Polski w lekkoatletyce zdobył srebro na dystansie 3000 metrów. Został mistrzem Polski w biegu ulicznym na 5 km, a kilka tygodni temu zdobył srebrny medal w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski na stadionie na 5000 metrów.

Na zdjęciu Szymon Dorożyński. Fot. archiwum prywatne.