Szymon Dusza poznał kolejnego rywala. Ogromne wyzwanie

Reprezentant Next Level Opole na kolejnej gali organizacji Fight Exclusive Night, podejmie jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników – Cezarego Oleksiejczuka. Duszę czeka ogromne wyzwanie, a wskazanie faworyta wcale nie jest łatwe.

Piotr Jankowski

Opolanin stoczy tym samym swoją szóstą walkę dla FEN. Dotychczas może pochwalić się trzema zwycięstwami (w tym niezwykle cennymi nad Tymoteuszem Łopaczykiem oraz byłym pretendentem do pasa – Kamilem Gniadkiem) oraz dwiema przegranymi. Ostatnio Szymon w pokonanym polu zostawiał Rolanda Cambala i Janu Cruza, jednak teraz czeka go o wiele większe wyzwanie.

Oleksiejczuk mimo zaledwie 21 lat, już od trzech lat toczy zawodowe pojedynki. W swojej karierze pokonywał już między innymi doświadczonego Marcina Pionke czy Jacka Bednarza. Na koncie ma także walkę wygraną na gołe pięści. Trenujący w Akademii Sportów Walki Wilanów zawodnik jest podopiecznym prekursora mieszanych sztuk walki w Polsce – Mirosława Okińskiego. Jest specjalistą od parteru, ale w stójce także jest niezwykle groźny.

Gala FEN34 zaplanowana jest na 28 maja. Będzie ją można oglądać w systemie pay-per-view.

Na zdjęciu Szymon Dusza podczas lutowej walki. Fot. Materiały prasowe FEN