Szymon Dusza poznał rywala na FEN28

Witalij Twuerdochlebow (7-4, 3 KO, 2 SUB) będzie rywalem zawodnika Next Level Opole, Szymona Duszy (8-4, 6 KO, 1 SUB). Walka odbędzie się w kategorii półśredniej.

Piotr Jankowski

Urodzony w 1992 roku Rosjanin swoją pierwszą zawodową walkę stoczył siedem lat temu. W debiucie poddał w pierwszej rundzie Jabraila Mutcolgova. Od tego czasu stoczył jeszcze 10 walk, zwyciężając sześć z nich.

Twerdochlebow to zdecydowanie zawodnik o klasę niżej, aniżeli ostatni rywal Szymona – Kamil Gniadek. To właśnie tego byłego pretendenta do pasa organizacji Fight Exclusive Night opolanin pokonał w październiku przez TKO po bardzo ciężkiej walce. W FEN Dusza może pochwalić się bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. W swojej pierwszej walce podczas FEN19 uległ Oskarowi Somerfeldowi. Powrócił na FEN23, nokautując w niecałą minutę młodego prospekta Tymoteusza Łopaczyka.

O trzecie zwycięstwo we wrocławskiej organizacji powalczy 28 marca podczas gali w Lublinie. Starciem wieczoru w hali Globus będzie rewanż pomiędzy mistrzem Babilon MMA i FEN – Danielem Rutkowskim i byłym czempionem FEN – Adrianem Zielińskim. Wszystko wskazuje na to, że Dusza otworzy kartę główną gali.

Oficjalny trailer gali:

Na zdjęciu Szymon Dusza podczas wywiadu po walce z Kamilem Gniadkiem. Fot. Mariusz Matkowski