Tomasz Szczepaniak zakończył udział w prestiżowym turnieju na jednej walce

Dżudoka AZS-u Opole reprezentując nasz kraj, uczestniczył w zawodach Grand Slam w Paryżu. W tej dyscyplinie sportu to jedna z poważniejszych imprez.

Marcin Sagan

W Paryżu stawiła się w poszczególnych kategoriach wagowych cała światowa czołówka. Stawką oprócz prestiżu i nagród były punkty do światowego rankingu będącego później podstawą do zakwalifikowania się na igrzyska olimpijskie. Mający 27 lat Szczepaniak w kategorii do 90 kg w stolicy Francji trafił w pierwszej rundzie na Tunezyjczyka Mahmouda Oussamę Snoussiego i przegrał z nim, tym samym kończąc swój udział w turnieju.

W Paryżu bardzo dobrze zaprezentował się inny reprezentant Polski w wadze do 90 kg – Piotr Kuczera. Zawodnik klubu Kejza Rybnik wygrał trzy walki awansując do ćwierćfinału. W nim przegrał z Holendrem Noelem van Endem. Mógł jeszcze stanąć na najniższym stopniu podium, gdyby wygrał dwie walki repasażowe. Niestety już w pierwszym pojedynku repasażowym okazał się słabszy od Kubańczyka Felipe Moralesa. Ostatecznie zajął 7. pozycję. Zwyciężył Hiszpan Nikoloz Sherazadiszwili, który w finale pokonał Japończyka Kentę Nagasawę. Brązowe medale zdobyli: Axel Clerget (Francja) i wspomniany Kubańczyk Morales.

Na zdjęciu Tomasz Szczepaniak (z lewej) z trenerem klubowym Tomaszem Kowalskim. Fot. archiwum klubowe.