Tor Kolejarza z licencją na sezon 2020

Dzięki zaliczeniu wszystkich obowiązujących procedur związanych z torem, żużlowcy Kolejarza Opole w końcu będą mogli powrócić do treningów.

Piotr Jankowski

Aby móc wystartować w sezonie 2020, w parku maszyn wymieniona została nawierzchnia – kostka zastąpiła beton. Na stadionie pojawił się także separator. Władze klubu przyznały, że proces przyznania licencji Kolejarzowi przebiegł bez żadnego zarzutu.

Sytuacja wszystkich klubów, także Kolejarza jest trudna – przyznaje prezes Zygmunt Dziemba. – Nie ma co ukrywać, że budżet znacząco się zmniejszył i cały czas aktywnie poszukujemy nowych źródeł wsparcia. Prowadzimy liczne rozmowy, ale także biznes i firmy mają swoje kłopoty, więc nie jest łatwo. Na szczęście większość zawodników wykazała się zrozumieniem – dodaje.

W sezonie 2020 drugiej ligi żużlowej wystartuje sześć zespołów. Rywalami Kolejarza będą PSŻ Poznań, Wilki Krosno, Unia Kolejarz Rawicz, RTŻ Rzeszów i niemiecki Wolfe Wittstock. Tegoroczne rozgrywki będą się nieco różniły od poprzednich, bowiem nie odbędzie się faza Play-Off. Dwie najlepsze drużyny spotkają się w finale, którego zwycięzca bezpośrednio awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, a przegrany zagra w barażu.

Na zdjęciu żużlowcy Kolejarza Opole podczas jednego ze spotkań w poprzednim sezonie. Fot. Mariusz Matkowski