Trudny wyjazd przed piłkarzami Odry [VIDEO]

W piątkowy wieczór opolanie w meczu 4. kolejki piłkarskiej I ligi zmierzą się w Częstochowie z tamtejszym Rakowem uznawanym za jednego z faworytów do awansu do ekstraklasy. 

Marcin Sagan

Pod Jasną Górą nie ukrywają wysokich aspiracji. Raków wystartował jednak w rozgrywkach średnio. W pierwszej kolejce pokonał u siebie Puszczę Niepołomice 3-0, ale potem zremisował na własnym stadionie z beniaminkiem GKS-em Jastrzębie 2-2, by w ostatnim meczu przegrać w Chojnicach z miejscową Chojniczanką 1-2. W dorobku ma cztery punkty, a apetyt był z pewnością większy. Znacznie więcej pochwał zebrała Odra. W trzech meczach u siebie zdobyła siedem punktów i w tabeli jest na pozycji wicelidera mając tyle samo „oczek” co prowadząca Bytovia, ale gorszy bilans bramkowy. Co może nieco martwić w odniesieniu do naszych piłkarzy, to fakt że po dwóch bardzo dobrych meczach z GKS-em Tychy i Sandecją Nowy Sącz (zwycięstwa odpowiednio 2-1 i 1-0) w trzecim z Wigrami Suwałki zagrali słabiej (skończyło się remisem 2-2).

– Jestem ciekawy jak po serii trzech spotkań na własnym boisku zaprezentujemy się po raz pierwszy w roli gości – mówi szkoleniowiec naszej drużyny Mariusz Rumak. – Przystąpimy do meczu z Rakowem z wiarą, że jesteśmy w stanie wygrać i z takim nastawieniem pojedziemy do Częstochowy. Mamy taki zespół, że jesteśmy w stanie podjąć walkę z każdym rywalem w lidze i z każdym jesteśmy w stanie zwyciężyć.

W opolskiej drużynie do gry gotowi są wszyscy zawodnicy poza kontuzjowanym środkowym obrońcą Mateuszem Bodziochem. Pierwotnie wydawało się, że jego uraz kostki, którego doznał na treningu, jest dość poważny. Na szczęście okazało się, że kości nie są naruszone. Jeszcze przez około 2-3 tygodnie nie zobaczymy go jednak w składzie Odry.

Spotkanie Raków – Odra rozpocznie się w piątek o godz. 20.30, a transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport. W poprzednim sezonie opolanie pokonali Raków u siebie 1-0, a w Częstochowie był bezbramkowy remis.

Wyniki i tabela piłkarskiej I ligi
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9938.html

O nastrojach przed meczem z Rakowem w materiale video przygotowanym przez OdraTV mówi kapitan naszego zespołu Krzysztof Janus.  

Na zdjęciu na pierwszym planie hiszpański napastnik Odry Ivan Martin. Fot. Andrzej Klimek