Trzech Gwardzistów powołanych do kadry narodowej

Bramkarze Adam Malcher i Mateusz Zembrzycki oraz rozgrywający Maciej Zarzycki w drugiej połowie października będą mieli obowiązki reprezentacyjne.

Marcin Sagan

Przed nami w październiku jeszcze dwie serie spotkań PGNiG Superligi. Gwardia Opole zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, a w środę 16 października w Stegu Arenie z MMTS-em Kwidzyn (mecz o godz. 18.00). Potem nastąpi trwająca dwa i pół tygodnia przerwa w rozgrywkach krajowej elity szczypiornistów. Przeznaczona ona będzie na mecze reprezentacji.

Pierwsza kadra seniorów poleci do Argentyny, gdzie w turnieju towarzyskim (od 23 do 25 października) zmierzy się z zespołem gospodarzy, Rosją i drugą reprezentacją Hiszpanii. Szkoleniowiec naszej reprezentacji narodowej Patryk Rombel powołał do kadry 23 graczy. Wśród nich jest bramkarz Gwardii – Adam Malcher. Zawodnicy zbiorą się 17 października na krótkim zgrupowaniu w Pruszkowie. Trzy dni później polecą do Ameryki Południowej. Z grupy 23 zawodników kilku zostanie w kraju, a do Argentyny poleci prawdopodobnie 18 graczy.

Z kolei nasza kadra B rozegra dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Holandii na wyjeździe (22 i 23 października). Trener Michał Skórski na te spotkania powołał 18 zawodników, a wśród nich dwóch z Gwardii. Te nominacje nie dziwią, bo Mateusz Zembrzycki świetnie spisuje się w rozgrywkach ligowych i doskonale uzupełnia się z Malcherem. Z kolei Zarzycki robi stałe postępy i w większości spotkań jest wyróżniającym się zawodnikiem Gwardii.

Na zdjęciu Adam Malcher. Fot. Andrzej Klimek.