Trzecie z rzędu zwycięstwo hokeistów PGE Orlika

Nasz zespół pewnie pokonał na Toropolu Polonię Bytom 5:1. Kolejny mecz również zagra u siebie. W najbliższy wtorek 20 listopada podejmie Unię Oświęcim, a spotkanie to rozpocznie się o godz. 18.30.

Marcin Sagan

Forma naszych zawodników wyraźnie zwyżkuje. Od zespołu z Bytomia był on znacznie lepszy, a przewaga była szczególnie widoczna w drugiej tercji. W pierwszej prowadzenie opolanom dał Rosjanin Aleksiej Trandin, gdy grali oni w przewadze. Na początku drugiej odsłony wyrównał Jakub Jaworski, ale nie minęła nawet minut od gola gości na 1:1, a nasz zespół znów prowadził. Drugą bramkę zdobył kapitan Sebastian Szydło po asyście Rosjanina Aleksandra Gołowina.

Już do końca drugiej odsłony przewaga naszej ekipy była bardzo duża. Grała ona szybciej i składniej od rywali, a kilku zawodników PGE Orlika wyraźnie przerastało bytomian w wyszkoleniu indywidualnym. Dotyczy to wspomnianych Rosjan, ich rodaka Władysława Jełakowa, Martina Przygodzkiego czy pewnie grających w defensywie dwóch obrońców reprezentacji Polski Bartłomieja Bychawskiego i Arkadiusza Kostka. Opolanie atakowali raz po raz i zdobyli w drugiej części gry jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Jełakow i Bychawski. Ręce same składały się do oklasków. Pochwalić też trzeba kolejny raz 21-letniego amerykańskiego bramkarza PGE Orlika Nicka Vilardo. Zagrał po raz trzeci w barwach opolskiej ekipy i po raz trzeci spisał się bardzo dobrze. Rywale oddali 41 strzałów, a on skapitulował tylko raz. Zwłaszcza na początku trzeciej tercji obronił on dwa bardzo groźne uderzenia zawodników Polonii. Jak na razie pokazuje, że jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od Fina Tuomasa Tolonena, który zagrał w 17 poprzednich meczach naszej ekipy w tym sezonie.

Mając przewagę trzech goli, w ostatniej odsłonie opolanie nie forsowali już takiego tempa jak tercję wcześniej. Zresztą ostatnia część gry była najmniej ciekawa. Polonia licząc na strzelenie drugiej bramki wycofała bramkarza, ale jak to zwykle w takich sytuacjach bywa straciła gola. Na niespełna dwie minuty przed końcem rezultat ustalił strzałem do pustej bramki Przygodzki.

Trener Jacek Szopiński miał do dyspozycji w tym meczu trzy pełne piątki. Wkrótce powinien nowego zawodnika. Od kilkunastu dni z naszą drużyną trenuje 23-letni napastnik Oliver Paczkowski. Urodzony i wychowany w Kanadzie zawodnik jest Polakiem (ma polskich rodziców), bardzo dobrze mówi w naszym języku i w trzech ostatnich sezonach reprezentował barwy Cracovii Kraków. Nie był pierwszoplanową postacią ekipy spod Wawelu, ale potencjał ma spory, a na treningach prezentuje się z dobrej strony. Nie udało się go jeszcze potwierdzić w piątek do gry, choć był bardzo zdeterminowany by wystąpić przeciwko Polonii.

PGE Orlik Opole – Polonia Bytom 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Bramki: 1:0 Trandin – 7., 1:1 Jaworski – 22., 2:1 Szydło – 23., 3:1 Jełakow – 28., 4:1 Bychawski – 40., 5:1 Przygodzki – 59.
PGE Orlik: Vilardo – Obrał, Kostek, Przygodzki, Jełakow, Trandin – Bychawski, Gawlik, Wołkow, Szydło, Gołowin – Wojdyła, Sznotala, Gorzycki, Rzekanowski, Svitac. Trener Jacek Szopiński.
Polonia: Studziński – Cunik, Bodora, Jaworski, Krzemień, Mularczyk – Turon, Kamieniecki, Wąsiński, Frączek, Dybaś – Stępień, Stawiski, Samusienka, Filip, Sroka – Gajdzik, Anklewicz. Trener Sebastian Owczarek.
Sędziował Robert Długi (Nowy Targ). Kary: PGE Orlik – 6 min, Polonia – 10 min. Widzów 250.

Na zdjęciu radość opolskich hokeistów. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela ekstraklasy hokeja
http://hokej.net/pl/phl/terminarz-wyniki/100/

Galeria zdjęć z meczu PGE Orlik – Polonia. Fot. Mariusz Matkowski
http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1878005505651036&__xts__%5B0%5D=68.ARCxg3jGZ71lgd_7yfY_t_DK1u5aPob6V0y-wCpP_SjgyHIWqZ6IuLQ4PnqTKUEVpfNDPeptmd_CY9wvR_CylPKSy7f_7yeun7b6k91TCtWK8MdlPmxuLn_7WWBXBrK1X6DNfcM7e27AF9UB99ofTub-jdpMTxcvFX36VKQCaLDTH2_ZbukaJXnFKA0cF7nfO_vcZ8AjdBjX3oARABw2qfjaQEGPv3A-SOA8A9rm5RMlIlcXb-wu9u7dzp4TMY-z4D65qRSC_FzwZIBpUq2t8AukdyEXK8xvYruBARTDkzkRcZClVIaNRmDPJbWmSGPLQSw0nkEpH_EsYmiTgD_m7X0dl4Cg34FR0ci3EY58ipmjP-BULYUXI2bU_RRabBjtDd9wsQGu9s_cRHZ56J9utfW6P1Hz60zb2gVBDYtxjriHdJpDfZ8eZ9XeuyZXrEbOelAfeuF5e3a4AOeRHtU4C2O7hygURWayEY14SoEguUAOPSApqnDVnE2M2cv91fy0MQlnMb7Q-qCHUmM7OS7NAfrL_CuSulQwUSA4OmnZnQ&__tn__=-UC-R