Trzej piłkarze ręczni naszego klubu grali w młodzieżowej kadrze Polski

Szymon Działakiewicz, Dariusz Skraburski i Filip Stefani z Gwardii Opole wystąpili w kadrze narodowej do lat 20 (rocznik 2000 i młodsi) w dwóch starciach z rówieśnikami z Włoch.

 Marcin Sagan

Towarzyskie mecze z zespołem z Półwyspu Apenińskiego były elementem zgrupowania, które nasza młodzieżówka miała od 2 do 7 stycznia w Szczyrku. Trener biało-czerwonych Bartłomiej Jaszka powołał na nie trzech zawodników Gwardii z rocznika 2000.

We Włoszech piłka ręczna to mało popularna dyscyplina, a w Europie reprezentacje tego kraju nie liczą się. Zdecydowanymi faworytami byli więc młodzi Polacy. Biało-czerwoni wygrali oba mecze, choć w pierwszym z nich męczyli się zwyciężając różnicą zaledwie jednej bramki (31-30). W drugim było już znacznie lepiej, a zakończył się on wygraną Polaków 34-25.

Z trójki gwardzistów najwięcej w PGNiG Superlidze gra Działakiewicz. W dwumeczu z Włochami ten leworęczny rozgrywający rzucił 10 goli (dwa w pierwszym starciu i osiem w drugim). Skraburski, który przez trenera Gwardii Rafała Kuptela w tym sezonie wystawiany jest do gry głównie w defensywie, zdobył jedną bramkę w drugim meczu. Z kolei rzadko grający w meczach krajowej elity prawoskrzydłowy Stefani zdobył w pierwszym spotkaniu trzy bramki, a w drugim nie trafił do siatki rywali.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce z piłką Szymon Działakiewicz. Fot. Mariusz Matkowski.