Trzy miesiące ślizgania się na Stawku Zamkowym. Jutro otwarcie lodowiska i dobra zabawa

W naszym mieście ponownie zostanie uruchomione otwarte lodowisko. Znów więc będzie można poślizgać się pod chmurką. 

Uwielbiane przez opolan lodowisko na Stawie Zamkowym przy ul. Barlickiego zostanie uruchomione jutro (niedziela 1 grudnia) i będzie działać do 25 lutego. Otwarciu, jak co roku, towarzyszyło będzie sporo atrakcji.

Na mieszkańców czekają jutro: parada pluszaków, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy czy minidisco. Podczas imprezy otwrcia przeprowadzona zostanie zbiórka gier planszowych, zabawek i artykułów papierniczych dla Świetlicy Środowiskowej Ośrodka Szansa w Opolu. Zabawa potrwa od godz. 14.00 do 17.00. Będzie można spotkać i zrobić sobie zdjęcie lub przebić przysłowiową „piątkę” z pluszowymi maskotkami (Gwardkiem, Wieżakiem, Odblaskową Zebrą, Muchą Odpaduchą, Wróżką Odpadusią, Rosomakiem, Trolikiem, Lwem Championem czy Kaczorem Donaldem).

W tym sezonie lodowisko będzie otwarte od poniedziałku do czwartku od godziny 9.00 do 20.00, a w piątki, soboty i niedziele od godz. 9.00 do 21.00. Ceny biletów będą takie same jak w poprzednim roku. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 3 zł, a posiadacze karty „Opolska Rodzina” pojeżdżą tradycyjnie za symboliczną złotówkę. Na lodowisku będzie również możliwość wypożyczenia łyżew i kasku w kwotach odpowiednio 2 zł i 1 zł.

Dorośli, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na łyżwach pierwsze kroki postawią pod instruktorów podczas zajęć w każdy czwartek między godziną 18.00 a 19.00.

Udostępniona tafla będzie miała powierzchnię 800 metrów kwadratowych. W poprzednim sezonie lodowisko na Stawie Zamkowym odwiedziło ponad 38,5 tys. osób.