Tylko remis Wikinga w Krasiejowie

Mecz naszego reprezentanta w piłkarskiej klasie okręgowej zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Marcin Sagan

Spotkanie z drużyną z Krasiejowa miało się według terminarza odbyć w Opolu. Na stadionie przy ul. Szarotki trwa jednak remont szatni i dlatego działacze obu klubów uzgodnili, że dojdzie do zmiany gospodarza. Na wiosnę bedzie nim nasz klub.

Punkt w starciu z wyżej notowanym rywalem i to na jego boisku, przed meczem zawodnicy Wikinga braliby zapewne „w ciemno”. Po ostatnim gwizdku sędziego odczuwali jednak duży niedosyt. Byli bowiem zespołem lepszym, stworzyli kilka świetnych okazji jednocześnie nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Niestety po raz kolejny w tym sezonie mieli fatalną skuteczność.

– Mamy problem – mówi prezes Wikinga Przemysław Dora. – Kolejny raz tracimy punkty przez to, że nie porafimy wykorzystywać sytuacji podbramkowych. W poprzednim sezonie pod wzgledem zdobytych bramek byliśmy drugą drużyną w lidze, a teraz jesteśmy też drugą, ale od końca. Tylko ostatni w tabeli Hetman Byczyna, który przegrał wszystkie mecze, strzelił mniej goli.

W spotkaniu w Krasiejowie najlepszą okazję miał w 80. min Dominik Dora po podaniu od Michała Zbocha. Był przed pustą bramką, ale przyjmował piłkę na dwa razy i został zablokowany.

Kolejny mecz Wiking zagra w Mechnicach w sobotę 26 października. Tydzień później ma być gospodarzem starcia ze Startem Jełowa. Jeszcze nie wiadomo czy wzorem starcia z ekipą z Krasiejowa dojdzie do zamiany gospodarza i mecz odbędzie się w Jełowej, a na wiosnę w Opolu. Pod uwagę brane jest również takie rozwiązanie, że Wiking podejmie zespół Startu w Tarnowie Opolskim.

KS Krasiejów – Wiking Rodło Opole 0-0
Wiking: Banach – Okoń (85. Kucharski), Lewandowski, Gutwiński, Szydziak – Chaba, M. Zboch, Boczarski (90. Kufel), Nesterów – Dora, Jaworski. Trener Mariusz Sierpiński.
Sędziował Sławomir Bryś (Nowe Smarchowice). Żółte kartki: Konik, Salzburg – Chaba, Dora, Lewandowski. Czerwona kartka: Konik – 85. (za dwie żółte). Widzów 50.

Na zdjęciu trener Wikinga Mariusz Sierpiński (na pierwszym planie) i prezes Przemysław Dora. Obaj mogą się martwić słabą skutecznością piłkarzy. Fot. Mariusz Matkowski. 

Terminarz, wyniki i tabela grupy I piłkarskiej klasy okręgowej
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10958.html