Udany pierwszy występ w 2020 roku dżudoków AZS-u Opole

Pięciu zawodników naszego klubu wystartowało na zawodach Pucharu Polski seniorów, które odbyły się w Józefowie koło Warszawy. Trzech z nich stanęło na podium.

Marcin Sagan

Na zawodach wystąpił najlepszy aktualnie zawodnik AZS-u Tomasz Szczepaniak oraz czterech juniorów: Hubert Pieczyński, Paweł Tylek, Jakub Pankowski i Mateusz Kozłowski. Towarzyszyli im trenerzy Bartosz Dobranowski i Tomasz Kowalski.

Grupie udało się przywieźć trzy medale. Po jednym z każdego koloru. Złoty w kategorii do 90 kg zdobył Szczepaniak, a startowało w niej 12 osób. Pod nieobecność swojego najgroźniejszego krajowego rywala i jednocześnie kolegi z kadry Polski – Piotra Kuczery (Kejza Rybnik), opolanin wszystkie walki rozstrzygał pięknymi akcjami rzutowymi. Wygrał cztery, a w finale pokonał Sebastiana Ołdaka (Arcus Warszawa). Ten występ był dla Szczepaniaka dobrym przetarciem przed startem w zawodach Grand Prix w Tel Awiwie. Do Izraela nasz dżudoka wraz z trenerem Kowalskim wyruszy za kilka dni.

W wadze do 60 kg startowało siedmiu zawodników, w tym dwóch z AZS-u. Obaj stanęli na podium. Pieczyński zajął drugie, a Tylek trzecie miejsce. Zwyciężył Szymon Śmiegel (Szubinianka Szubin), który Tylka pokonał w półfinale, a Pieczyńskiego w finale.

Z kolei Pankowski i Kozłowski startowali w licznie obsadzonej kategorii do 81 kg, w której wystąpiło 22 zawodników. Obaj odpadli w eliminacjach. Kozłowski przegrał już w I rundzie. Pankowski z kolei wygrał swoją pierwszą walkę, ale w drugiej przegrał i zakończył udział w turnieju.

Na zdjęciu pierwszy z lewej na najwyższym stopniu podium Tomasz Szczepaniak, który był najlepszy w wadze do 90 kg. Fot. archiwum klubowe.