Udany początek sezonu naszych łyżwiarek

W Oświęcimiu odbyły się ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym rozpoczynające nowy sezon 2019/20.

Klub Piruette Opole na zawodach reprezentowało sześć zawodniczek. Ich występ był bardzo udany. W klasie junior młodszy 1. miejsce zajęła Iwona Drelich. W jej grupie rywalizowało 10 łyżwiarek. Nasza zawodniczka uzyskała wynik 71,02 pkt. Druga była Aleksandra Stańczyk (Spin Katowice; 68,61 pkt), a trzecia Alina Gimbiej (Soła Oświęcim; 64,36 pkt).

Dwie łyżwiarki opolskiego klubu rywalizowały w klasie złotej (do 13 lat). Na najniższym stopniu podium stanęła Zariana Zapolska, a tuż za nią na 4. pozycji uplasowała się Weronika Ferlin. Zwyciężyła Zofia Bochenek (FSA Warszawa; 45,02 pkt), a druga była Julia Polniuk (MUKS Warszawa; 41,27 pkt). Zapolska miała rezultat 40,82 pkt, a Ferlin 40,51 pkt.

Trzy nasze łyżwiarski wystąpiły w klasie srebrnej (do 11 lat). Zwyciężyła Otylia Malina (Spin Katowice) z dorobkiem 36,05 pkt. Druga była zawodniczka opolskiego klubu Julia Maślak. Miała ona wynik 32,74 pkt. Na 5. pozycji znalazła się Anastasiia Bezuhla (31,84 pkt), a na 7. Jagna Maślak (29,95 pkt).

Na zdjęciu Iwona Drelich, która zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych. Z prawej trenerka opolskiego klubu Swietłana Korobkowa. Fot. archiwum klubowe.