Udany występ Judo Mizuka na turnieju w Krakowie

Młodzi adepci judo w miniony weekend brali udział w turnieju towarzyskim wchodzącym w skład cyklu International Judo League. To roczny cykl ośmiu turniejów przeznaczonych dla dzieci.

Piotr Jankowski

W zmaganiach, które odbywały się w dniach 22-23 luty brały udział dzieci w kategoriach wiekowych do 11, 13 i 15 lat. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Mizuki Opole. Turniej w Krakowie zainaugurował ten sezon w międzynarodowej lidze. Młodzi judocy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności także w Opolu. Tradycyjny memoriał im. Edwarda Faciejewa odbywa się w Opolu od kilku lat. W tym roku zakończy zmagania ligi i odbędzie się w dniach 12-13 grudnia.

W zorganizowanym przez sekcję judo Wisły Kraków turnieju, młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Do Opola wrócili z pięcioma medalami. Po złoto sięgnęła Dominika Śniegórska (do lat 11, kategoria wagowa 41 kg), po srebro Wiktor Wołąsewicz (do lat13; 46 kg), a po brąz Dominik Kawa (do lat 11; 36 kg), Szymon Konior (do lat 13; 42 kg) i Nina Wojciechowska (do lat 15; 57 kg).

Na zdjęciu młodzi judocy podczas treningu z trenerką Martyną Martynowicz.