UNI Opole pewnie wygrywa we własnej hali

Okres przygotowawczy na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy trwa w najlepsze. Formą błyszczą siatkarki UNI Opole, które pewnie pokonały akademiczki z Gliwic 3-1.

Piotr Jankowski

Opolski zespół w kampanii 2019/2020 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi. UNI miało sporą szansę na wygranie ligi w fazie Play-Off, jednak na drodze stanęła pandemia koronawirusa. Duża część zawodniczek pożegnała się z Opolem i przeszła do zespołów ekstraklasowych, jednak zarząd klubu ze stolicy województwa postarał się i stworzył zupełnie nowy zespół, który „na papierze” i w sparingach przedsezonowych wygląda na jednego z głównych kandydatów do awansu.

W sparingu UNI Opole pewnie pokonały AZS Gliwice. Zawodniczki z Opola przegrały tylko w drugim secie 25-20. W pozostałych gliwiczanki starały się nawiązać walkę, jednak nie były w stanie, ostatecznie przegrywając 1-3.

Przypomnijmy, że weekend wcześniej w Stegu Arenie odbył się turniej z udziałem Energetyka Poznań i Płomienia Sosnowiec. Podopieczne Nicoli Vettoriego z ośmiu setów wygrały siedem, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń.

Na zdjęciu siatkarki UNI, które udanie zatrzymały atak zespołu z Gliwic. Fot. Andrzej Klimek