Unia Opole nie była gościnna

Unia Opole nie była gościnna
Na Stadionie Miejskim w Opolu odbyła się pierwsza edycja turnieju Unia Opole Cup adresowanego w tym roku dla dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych.
Zaproszono zespoły z województwa śląskiego (KKS Zabrze, Polonia Bytom), dolnośląskiego (UKS Bierutów) oraz z opolskiego (Start Namysłów, UKS SAP Brzeg oraz Dalia Popielów).
Rywalizowano równolegle na dwóch boiskach systemem gry każdy z każdym. Było o co walczyć, ponieważ pierwsze trzy zespoły otrzymywały komplet markowych koszulek, ale jednak mimo zajętego miejsca i tak każda zawodniczka dostała medal, a drużyna puchar oraz piłkę. W tle turnieju odbyły się także konkursy żonglerki, quiz wiedzy piłkarskiej oraz wyłaniana była najlepsza bramkarka i królowa strzelczyń.
Unia Opole wyszła zwycięsko z każdego pojedynku.
„W przyszłym sezonie ten rocznik będzie wiodącym w lidze młodziczek stąd pomysł na turniej dla tej kategorii wiekowej.  Cieszy dobra gra Unitek i to w jaki sposób dziewczyny kreowały i finalizowały akcje. Mimo tego, że mieliśmy najwięcej strzelonych bramek w całych zawodach, to nasza zawodniczka nie została wybrana królową strzelczyń, ponieważ nasze siły ofensywne rozkładały się równomiernie na cały zespół i to był chyba klucz do sukcesu” – ocenia trener Tomasz Minkiewicz.
Wyniki:
Unia Opole – Polonia Bytom 4 – 1
Unia Opole – UKS Bierutów 3 – 1
Unia Opole – Dalia Popielów 3 – 0
Unia Opole – Start Namysłów 4 – 0
Unia Opole – UKS SAP Brzeg 5 – 0
Unia Opole – KKS Zabrze 3 – 0
Klasyfikacja:
1. UKS Unia Opole 18pkt 22-2
2. Polonia Bytom 13pkt  15-7
3. KKS Zabrze 13pkt 8-3
4. UKS SAP Brzeg 9pkt
5. UKS Bierutów 6pkt
6. Start Namysłów 3pkt
7. Dalia Popielów 0pkt
Test wiedzy o piłce nożnej wygrały Asia Hellbach , Julia Baron (Unia Opole)
Mistrzyni żonglerki – Witkowska (UKS Bierutów)
Królowa strzelczyń Martyna Sokół – 7 bramek (Polonia Bytom)
Najlepsza Bramkarka – Roksana Dołowicz (KKS Zabrze)