W kobiecych derbach nie było zwycięzcy

Starcie Unii Opole z Plonem Błotnica Strzelecka w rozgrywkach piłkarskiej II ligi kobiet zakończyło się remisem 1-1. Obie bramki padły w końcówce spotkania.

Mariusz Matkowski

„Piłka to nie lalka, walka Unia walka”. Takim okrzykiem zawodniczki zespołu z Opola rozpoczęły mecz. Drużyna gości od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku, jednak pierwsze sytuacje bramkowe stworzyły opolanki. W początkowych minutach groźnie uderzały Sandra Zylla i Klaudia Gogolok. Ta druga była nawet w sytuacji sam na sam z bramkarką Plonu. Nie udało się tych sytuacji wykorzystać.

Potem dwie okazje miały przyjezdne, ale bramkarka Unii Aneta Klimek zachowywała czyste konto. Po ładnych kontrach podopiecznym trenera Tomasza Minkiewicza zabrakło szczęścia i zimnej krwi. Gogolok znów mogła otworzyć wynik spotkania. Dostała idealną piłkę, minęła bramkarkę Plonu, ale strzeliła tuż obok prawego słupka.

Galeria zdjęć z meczu >>> TUTAJ

Po przerwie długo na boisku nic ciekawego się nie działo. W 75. min z bardzo dobrej strony pokazała się Klimek, która końcówkami palców odbiła piłkę zapobiegając stracie gola. Zespół Plonu stale jednak atakował. W 80. min po dośrodkowaniu piłka trafiła w rękę będącą w polu karnym Dominikę Rudzok i Plon miał jedenastkę. Zamienił ją na bramkę i zanosiło się na zwycięstwo drużyny z Błotnicy Strzeleckiej. Unitki rzuciły się do odrabiania strat. Determinacja i upór nie poszły na marne. W 85. min Karolina Larska dostała piłkę, wpadła z lewej strony w pole karne i pięknym strzałem w długi róg doprowadziła do remisu. Końcówka była bardzo nerwowa, ale żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się remisem 1-1.

W 4. kolejce Unia zagra na wyjeździe (15 września) z KKS-em Zabrze. Najbliższy mecz u siebie ma w sobotę 21 września. Wówczas na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej zmierzy się z Promieniem Żary. Mecz ten rozpocznie się o godz. 17.00.

Unia Opole – Plon Błotnica Strzelecka 1-1 (0-0)
Bramka dla Unii: Larska (85.)
Unia: Klimek – Górnik (62. Rudzok), Kubacka, Gatak, Sajdak – Baron, Sobotkiewicz, Zylla (65. Henkiel), Gabor, Larska – Gogolok (46. Dąbrowska). Trener Tomasz Minkiewicz.

Na zdjęciu w czerwonym stroju zawodniczka Unii Karolina Sobotkiewicz. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela gr. III rozgrywek piłkarskiej II ligi kobiet
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10957.html