W lidze siatkówki amatorów mecz na szczycie dla lidera

Po miesięcznej przerwie między rundami fazy zasadniczej rozgrywki wznowiła Opolska Liga Siatkówki Amatorów (OLSA). W pierwszym meczu drugiej rundy doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn.

Marcin Sagan

Po pierwszej rundzie i dziewięciu rozegranych kolejkach w tabeli prowadził zespół Auto Tech KS Koniczyna z dorobkiem 26 punktów, a drugą lokatę zajmowała drużyna Festivalova AZS Uniwersytet, która miała o dwa punkty mniej. W 10. serii zmagań doszło do bezpośredniego starcia tych dwóch ekip. Było ono bardzo zacięte i miało wyrównany przebieg. Pierwszego seta wygrała ekipa „Uniwerku” do 19, ale w trzech kolejnych nieznacznie lepszy był lider wygrywając do 23, 24 i 23. Tym samym zgarnął trzy punkty i powiększył swoją przewagę w tabeli.

W rozgrywkach mężczyzn dziesięć drużyn rozegra po 18 spotkań (każdy z każdym, mecz i rewanż). Mecze toczą się w hali Budowlanych przy ul. Duboisa, a odbywają się w niedziele. Teraz nastąpi przerwa. Druga runda rozgrywek zaczęła się 6 stycznia, a zakończy 3 marca. Kolejne niedziele będą przeznaczone na ćwierćfinały (przystąpi do nich osiem najlepszych drużyn), półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Rozgrywki zakończą się 31 marca.

Wyniki 10. kolejki zmagań mężczyzn: Elektryk – Bedmet 1:3, Auto Tech KS Koniczyna – Festivalowa AZS Uniwersytet 3:1, Tower – Karmelek 0:3, Gryf – Libero 3:1, Ekonomik – PZU Sport Opolskie 0:3.
W tabeli na półmetku prowadzi Auto Tech KS Koniczyna (29 punktów), a kolejne lokaty zajmują: Festivalowa AZS Uniwersytet, Karmelek (po 24 pkt), Bedmet (21 pkt), Tower (16 pkt), Gryf, PZU Sport Opolskie (po 12 pkt), Libero (9 pkt), Ekonomik (3 pkt) i Elektryk zamyka stawkę z zerowym dorobkiem.

W rywalizacji kobiet, jest już nie sześć, a siedem drużyn. Dokooptowana została drużyna PV Volley II Krapkowice. Rozegrała ona już większość swoich spotkań w ramach odrabiania zaległości. W porównaniu do pozostałych drużyn, które mają już rozegranych po siedem spotkań PV Volley II Krapkowice ma na koncie sześć spotkań. Panie swoje mecze w hali Budowlanych rozgrywają w soboty. Druga runda toczyć się będzie do 2 lutego. W następne soboty lutego i marca dalsze fazy zmagań. Rozgrywki zakończą się 30 marca.

Wyniki 7. kolejki zmagań kobiet: MOS Opole – Auto Tech KS Koniczyna 0:3, PV Volley Gogolin – Auto Tech KS Koniczyna II 0:3, PV Volley Krapkowice – Light System Salon Audio Video 0:3, PV Volley Krapkowice – PV Volley Krapkowice II 3:1.
W tabeli prowadzi Light System Salon Audio Video. Zespół ten ma komplet 21 punktów. Po 15 „oczek” mają Auto Tech KS Koniczyna i PV Volley Krapkowice. Potem w klasyfikacji są: Auto Tech KS Koniczyna II (12 pkt), PV Volley II Krapkowice (6 pkt). Szósty jest PV Volley Gogolin (3 pkt), a stawkę zamyka bez zdobyczy punktowej MOS Opole.

Zapraszamy na oficjalny fanpejdż rozgrywek http://www.facebook.com/ligaopole/ Tam można znaleźć wyniki, zdjęcia, terminarze, a nawet można śledzić transmisje ze spotkań OLSY.