W międzynarodowej stawce tym razem gorzej poszło, w zawodach młodzików i dzieci były natomiast sukcesy

Dżudocy AZS-u Opole: Tomasz Szczepaniak wśród seniorów oraz Mateusz Kozłowski i Adam Kućmierz startowali na prestiżowych zawodach.

Marcin Sagan

Szczepaniak w kategorii do 90 kg wystąpił na zawodach Pucharu Świata w stolicy Azerbejdżanu – Baku. Impreza zaliczana do cyklu Grand Slam zgromadziła na starcie światową czołówkę, bo trwa walka o punkty do rankingu będącego później podstawą do zdobycia kwalifikacji olimpijskich. Nasz zawodnik marzy o starcie na igrzyskach olimpijskich w Tokio w przyszłym roku, więc musi się starać o punkty. W tym roku bardzo dobrze poszło mu na zawodach w Paryżu i marokańskim Marrakeszu. W Baku było gorzej. Opolanin zmierzył się w pierwszej walce z Faruchem Bułekowem. W Marrakeszu pokonał go, ale w Baku zawodnik z Kirgistanu zrewanżował się i nasz zawodnik startujący w wadze do 90 kg odpadł z rywalizacji po pierwszej walce.
Kozłowski (kat. 73 kg) i Kućmierz (waga 100 kg) wystąpili natomiast w zawodach Pucharu Europy w litewskim Kownie. Oni też wracali z zawodów na tarczy.

Z kolei udany występ reprezentanci AZS-u zaliczyli na otwartych mistrzostwach Małopolski młodzików, młodziczek i dzieci, które odbyły się w Tuchowie. Na imprezę pojechało 12 osób z naszego klubu, a ich dorobek to dziewięć medali. Na najwyższym stopniu podium, po czterech zwycięskich pojedynkach, stanęła Monika Gonsior w kategorii wagowej do 55 kg, a także po niezwykle zaciętych walkach Wiktoria Dora (kat. 39 kg). Srebrne medale w kategorii młodzików zdobyli: Bartosz Gruchalski (kat. 66 kg) oraz Gracjan Lubasiński (60 kg), a w kategorii dzieci Dawid Kopczyński (45 kg) i Mateusz Pankowski (48 kg). Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli: Fabrycjusz Tarkowski (60 kg), Maciej Kozłowski (51 kg) i Franciszek Skiera (48 kg). Poza podium na 5. miejscu sklasyfikowani natomiast zostali: Karol Strzelczyk (60 kg), Kamil Żołądź (48 kg) oraz Szymon Ziółkowski (66 kg). W klasyfikacji drużynowej AZS Opole zajął 2. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na zdjęciu część opolskiej ekipy, która startowała na zawodach w Tuchowie. Fot. archiwum klubowe.