W naszym mieście spotkali się przedstawiciele I i II ligi żużlowej

Działacze naszego Kolejarza gościli reprezentantów Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz klubów występujących w I i II lidze.

Mariusz Matkowski

Na spotkaniu omówiono wiele spraw, a część z nich dotyczyła regulaminów, które będą obowiązywały w zbliżającym się sezonie. Wśród poruszanych tematów były m.in. te dotyczące: dodatkowych obowiązków sędziów wirażowych, stawki za punkt i kar dla zawodników, zabezpieczenia medycznego zawodów, sprawności maszyn startowych, szkolenia osób funkcyjnych, łącz internetowych na stadionie czy zasad przekładania spotkań.

W nowym sezonie ma być także nacisk z żużlowej centrali na marketing klubów, aby mogły lepiej i sprawniej funkcjonować, a dzięki temu pozyskiwać nowych kibiców i sponsorów.

Nowością, która z pewnością ucieszy kibiców fakt, że mecze II ligi będzie można oglądać dzięki telewizji internetowej, która zobowiązała się do transmisji co najmniej jednego spotkania z każdej kolejki.

Były także przedstawione nowe punkty regulaminu np. zmiana czasu odbioru toru przed meczem (z czterech na trzy godziny), bronowanie pól startowych, ważność tłumików do 4 lat, grzanie silników przed meczem tylko i wyłącznie z linką bezpieczeństwa założoną na ręce oraz limitery obrotów zakładane na silniki.

Od sezonu 2020 nie będzie już istniała formuła treningu punktowanego. Wszystkie spotkania będą sparingami zgłoszonymi na których musi być sędzia zawodów.

Na zdjęciu spotkanie przedstawicieli klubów żużlowych. Fot. Mariusz Matkowski.