W niedzielę inauguracja sezonu żużlowego w Opolu

W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 zawarczą motory na stadionie im. Mariana Spychały w Opolu. W pierwszym meczu 2. Ligi Żużlowej derby Kolejarzy. Żużlowcy OK Bedmet Kolejarz Opole podejmą na swoim stadionie drużynę Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

Mariusz Matkowski

Mimo, że Opolanie przed sezonem są przez wielu fachowców stawiani jako faworyci rozgrywek, to rawickie „Niedźwiadki” z pewnością będą chciały powalczyć o jak najlepszy wynik. Co prawda podopieczni menadżera Mikołajczaka, wyjechali na treningi jako jedni z pierwszych w Polsce, to żadnego z rywali nie lekceważą i zapowiadają walkę o każdy centymetr opolskiego żużlodromu.

Dwa dni przed meczem poznamy składy obu ekip. Opolscy fani speedwaya z pewnością wiedzą kto wystąpi w meczu, gdyż włodarze opolskiego Kolejarza w sezonie 2021 postawili na jakość a nie na ilość i zakontraktowali mniejszą ilość zawodników, ale jak to bardziej konkretnych i doświadczonych.

Póki co, jeszcze dwa treningi przed zbliżającą się inauguracją sezonu 2021 w Opolu i startujemy.

Niestety, na chwilę obecną ze względu na obostrzenia covidowe, mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności. W zamian za to derby Kolejarzy będzie można zobaczyć na szklanym ekranie na antenie MotoWizji.

Na zdjęciu: Polis i Brzozowski. foto: Mariusz Matkowski