W ratownictwie wodnym też mamy sukcesy

W Szczecinie odbyły się mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. Startowało na nich pięcioro młodych pływaków RWR Opole, którzy przywieźli pięć medali.

Na zawodach startowali: Victoria Setnicka, Julia Dolata i Stanisław Szczygieł (wszyscy mają po 12 lat) oraz 15-letni Jakub Baranek i Mikołaj Adamek. W imprezie wzięło udział 208 osób z 20 klubów. W każdej konkurencji prowadzona była klasyfikacja open, w której nasi reprezentanci ze względu na swój młody wiek nie mieli dużych szans na miejsca w czołówkach. Oprócz tego była prowadzona również klasyfikacja i przyznawane medale w kategoriach wiekowych. Reprezentanci opolskiego klubu zdobyli pięć krążków, a warto też podkreślić, że bili rekordy życiowe w konkurencjach, w których startowali.

Dolata została mistrzynią Polski młodziczek na dystansie 100 metrów z przeszkodami, a w konkurencji 50 m holowanie manekina zdobyła srebro. Te same medale w tych samych konkurencjach w kategorii juniorów młodszych wywalczył Baranek. Do dorobku brązowy medal w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem dorzucił wśród młodzików Szczygieł. Dodatkowo Dolata w klasyfikacji generalnej młodziczek uplasowała się na drugim miejscu, a tuż za podium na 4. miejscu wśród młodzików uplasował się Szczygieł, któremu niewiele zabrakło do tego, by stanąć na podium.

Na zdjęciu reprezentanci opolskiego klubu wraz z trenerem Robertem Bryszem. Fot. archiwum klubowe.