W rozgrywkach futsalowych mamy już półmetek

W zmaganiach Futsal Extra Ligi Opola odbyła się siódma kolejka. To oznacza, że połowa tej edycji za nami.

Marcin Sagan

Nie ma już zespołu z zerowym dorobkiem punktowym. Ekipa Na Topie po sześciu porażkach przełamała złą serię i pokonała 4-3 Wojciobus Profi Art. Pewnie po tytuł mistrzowski zmierza Kopalmat. Ma on komplet zwycięstw i przewagę aż ośmiu punktów nad kolejnymi drużynami w tabeli. Prawdziwą strzelanię urządził sobie Wiking Alibaba, który wygrał aż 13-0. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Dawid Dulski. W klasyfikacji strzelców ma on dziewięć bramek i prowadzi wspólnie z Marcinem Wachą (Mortal Football World), który w siódmej kolejce trafił dwa razy do siatki ekipy ADL UNS i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W planie rozgrywek jest 14 kolejek. Za nami pierwsza runda. Terminy spotkań drugiej rundy zmagań toczących się w Stegu Arenie to: 12, 19 i 26 stycznia oraz 2, 9, 16 i 23 lutego.

Wyniki 7. kolejki FELO: Wiking Alibaba – Patriotic 13-0 (Stencel 4, Dulski 3, Krysiak, Luberda, Wiercioch po 2); Kopalmat – The Zigers 7-3 (Tomczak, Morka po 2, Owsiak, Przybyła, Znajda – Misztoft, Łada, Woźniakowski); Wojciobus Profi Art – Na Topie 3-4 (A. Sałabaj 2, Hawryliuk – Babicz, Kędziora, Saler, Żymańczyk); Mortal Football World – ADL UNS 4-3 (Lewin, Wacha po 2 – Chomonczak 2, Skowronek).

W tabeli po siedmiu kolejkach z kompletem 21 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba, ADL UNS (po 13 pkt), Mortal Football World (12 pkt), The Zigers (9 pkt), Wojciobus Profi Art, Patriotic (po 6 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu w białych koszulkach zawodnicy zespołu Na Topie. Zdobyli oni w siódmej kolejce pierwsze punkty. Fot. Mariusz Matkowski.