W Spale rodzą się zwycięzcy!

Cztery dni treningów i wsparcia mentalnego z Bartłomiejem Bonkiem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich, spotkanie i treningi z medalistą Pucharów Świata i Rekordzistą Polski w jeździe szybkiej na lodzie Arturem Wasiem oraz z Anną Kiełbasińską – utytułowaną sprinterką, brązową medalistką Mistrzostw Europy, Mistrzynią Polski. To zaledwie część programu podczas 4-dniowego Campu w COS w Spale w ramach programu wsparcia najlepszych młodych sportowców z Opola „Złote Dziecko”.

Program finansowany jest przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola, Mecenasem Złotych Dzieci jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO). Partnerzy biznesowi to Restauracja Biesiada Opolska, Politechnika Opolska.

– Ideą programu jest zagwarantowanie kompleksowego wsparcia najlepszych młodych sportowców z Miasta Opola. Chcemy obserwować ich rozwój sportowy, wspierać, inspirować i dać siłę do codziennych treningów. Program Złote Dziecko to przykład współpracy Miasta Opola z prywatnymi partnerami biznesowymi, których połączył wspólny cel wsparcia najbardziej utalentowanych młodych sportowców – mówi Wiceprezydent Miasta Opola Marcin Rol.

W ramach programu sportowego „Złote Dziecko”, realizowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola, przy współudziale partnerów biznesowych, w dniach 18-21 maja 2017 roku odbył się Camp wyjazdowy w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, podczas, którego młodzi sportowcy otrzymali pakiet benefitów gwarantowanych w programie. W programie Campu znalazły się treningi z wybitnymi i znanymi sportowcami Arturem Wasiem i Anną Kiełbasińską, treningi z różnych dyscyplin sportu, w tym z podnoszenia ciężarów przy zaangażowaniu Bartłomieja i Barbary Bonk; badania, testy, zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże gwarantowane przez Centrum Leczenia Bólu Mariusza Gnoińskiego; szkolenia i wsparcie mentalne Ewy Stellmach; a także warsztaty medialne z dziennikarką TVP3 Opole Aleksandrą Kieretą. Podczas Campu, już po raz drugi, dzięki zaangażowaniu TVP 3 Opole, został zarejestrowany materiał do reportażu podsumowującego edycję programu 2017. Kamery telewizyjne towarzyszyły Złotym Dzieciom przez dwa dni. Uczestnicy programu otrzymali także profesjonalną odzież sportową sygnowaną inicjałami każdego z nich oraz obuwie sportowe.

Wsparcie jakie otrzymują Złote Dzieci to nie tylko udział w wyjazdowym Campie w Spale, to także stała opieka podczas sesji indywidualnych psychologa sportu oraz stała opieka fizjoterapeutyczna, a także konsultacje dietetyczne. Dodatkowo planowane są dwa Campy stacjonarne w Opolu w drugiej połowie roku z udziałem trenerów i rodziców.

 

Za nami drugi Camp Złotego Dziecka. Z zadowoleniem i satysfakcją mogę dziś przyznać, że Camp okazał się sukcesem pod względem sportowym i organizacyjnym. Połączenie dwóch grup wiekowych było strzałem w dziesiątkę –  integracja starszej grupy z młodszą była niesamowita. Szczerość i czystość kontaktów Złotych Dzieci była nie do przecenienia – podsumowuje Mariusz Gnoiński, kierownik Campu w Spale. – Zbudowanie atmosfery podczas Campu to wielka zasługa Bartłomieja Bonka oraz całego sztabu trenerskiego, których zaangażowanie w bezpośredni sposób przełożyło się na zadowolenie młodych sportowców. A to dla naszego teamu największa satysfakcja – podsumowuje Mariusz Gnoiński.

 

Kadrę trenerską tworzyli: Bartłomiej Bonk, Artur Waś, Anna Kiełbasińska, Mariusz Gnoiński, Ewa Stellmach, Barbara Bonk, Agata Kozubowska, Szymon Bakalarczyk, Michal Grubiak, Aleksandra Kiereta.

 

Partnerzy techniczni programu to firma Damons, firma timsport.pl, a także firma J&R Auto-Salon z o.o.

 

Patroni medialni: TVP 3 Opole, Nowa Trybuna Opolska, Radio Opole, SportoweOpole.pl

 

W zgrupowaniu udział wzięły dzieci i młodzież z następujących opolskich klubów: AZS KU PO,

MKS MOSiR Opole, UIKŁF Piruette Opole, Klub Środowiskowy Judo AZS, UKS Rodło Opole, Judo Mizuka Sp. z o.o., Uczniowski Klub Sportowy OKAY, UKS START Opole, OKS Odra Opole.