W sparingu Odra lepsza od Miedzi

W upalną środę piłkarze Odry gościli w Opolu, spadkowicza z Ekstraklasy drużyną Miedzi Legnica.

Mariusz Matkowski

Gospodarze rozpoczęli sparing bardzo dobrze. Po 16 minutach, było już 2:0 dla podopiecznych trenera Rumaka, a zdobywcą obu goli był nowy zawodnik niebiesko-czerwonych Sobol. W kolejnych minutach spotkania, gospodarze doprowadzali do kolejnych sytuacji bramkowych, zaś drużyna z Legnicy, nie bardzo wiedziała jak znaleźć receptę na naszą drużynę. Pod koniec pierwszej połowy ponownie zdecydowana akcja prawym skrzydłem i na 3:0 wynik podwyższył Skrzypczak.

Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie, nadal opolscy piłkarze przeważali na boisku, jednak po faulu w polu karnym, karniaka wykorzystali goście strzelając honorową bramkę. Wynik zamknął Rybicki strzelając czwartego gola dla Odry. Co ciekawe wszystkie bramki dla Odry padły z prawej strony boiska, po składnych i szybkich akcjach gospodarzy.

Kolejny sparing Odra zagra już 6 lipca, najprawdopodobniej w Opolu.

Odra Opole – Miedź Legnica 4:1 (3:0)

Bramki: Sobol x2, Skrzypczak, Rybicki

Odra Opole: Rosa, Słaby, Żemło, Wypych, Janasik, Bonecki, Niziolek, Janus, Wdowik, Sobol, Skrzypczak. Druga polowa: Krysiak, Mesjasz, Żemło – (81 min Wodniok), Wypych – (60 min Nowak) , Mikinic, Trojak, Czyzycki, Błanik, Wdowik – (60 min Rybicki) , Martin Ivan, Sobol – (70 min Gos).