W zespole I-ligowych siatkarek jest już pełny skład

Działacze Uni Opole zakończyli kompletowanie drużyny na nowy sezon, który rozpocznie się w ostatni weekend września. W zespole zaszły duże zmiany.

Marcin Sagan

Z ekipy, która bardzo dobrze spisała się w poprzednim sezonie zajmując 5. miejsce w I lidze odeszło siedem zawodniczek. W ich miejsce przyszło sześć nowych. Ze składu z minionego sezonu zostało sześć siatkarek. Dwie podstawowe przyjmujące: kapitan Ilona Gierak i Marta Ciesiulewicz, grające na pozycji libero Aleksandra Szczygłowska i Angelika Rusin, środkowa Dominika Witowska oraz atakująca Weronika Sobiczewska. Większość z nich to były kluczowe siatkarki naszej drużyny. Trzon zespołu więc pozostał. Doszło natomiast sześć zawodniczek. O czterech z nich już wspominaliśmy kilka tygodni temu. To: rozgrywająca Weronika Wołodko (przyszła z ekstraklasowego Volley Wrocław), środkowa Magdalena Janiuk (z I-ligowych Azotów Tarnów), środkowa Marta Orzyłowska i przyjmująca Kinga Stronias (obie z I-ligowych Karpat Krosno).

W ostatnich dniach potwierdzono przyjście jeszcze dwóch zawodniczek. Zespół wzmocni doświadczona, niespełna 30-letnia atakująca Sandra Szczygioł. W minionym sezonie grała ona w I-ligowym MKS-ie Dąbrowa Górnicza, a wcześniej występowała w kilku innych klubach, także w najwyższej klasie rozgrywkowej. W I lidze w minionym sezonie występowała również 19-letnia rozgrywająca Gabriela Makarowska. Grała ona w SMS-ie Szczyrk, jest tegoroczną absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a karierę będzie kontynuowała w naszym klubie.

W treningach z drużyną bierze też udział utalentowana 14-letnia wychowanka opolskiego klubu Marta Madziała. Trener Nicola Vettori, który nadal będzie prowadził nasza ekipę, zapraszał też na zajęcia trzy inne wychowanki, 15-letnie: Martynę Lubowicz, Jagodę Białek i Natalię Ślezionę.

Warto wspomnieć, że z 13-osobowej kadry, która kończyła miniony sezon, w naszym zespole w najbliższym sezonie nie zobaczymy siedmiu zawodniczek. Dwie z nich odgrywały ważną rolę. Ich dobra gra została jednak dostrzeżona i dostały oferty przejścia do klubów z ekstraklasy. Środkowa Joanna Pacak przeszła do ekipy mistrza Polski – ŁKS-u Łódź, a rozgrywająca Dominika Mras do Volleya Wrocław. Ponadto odeszło jeszcze pięć zawodniczek: przyjmująca Magdalena Woźniczka (przeszła do I-ligowej Szóstki Mielec), przyjmująca Oliwia Michalak (I-ligowy AZS Gliwice), rozgrywająca Angelika Gajer (i-ligowa Solna Wieliczka), atakująca Jagoda Maternia i środkowa Joanna Moczko. Te dwie wymienione jako ostatnie zawodniczki nie znalazły jeszcze dla siebie nowych klubów. Mras i Pacak to były podstawowe zawodniczki, sporo grała też Maternia. Pozostałe siatkarski występowały rzadziej.

Przygotowania do sezonu zespół Uni rozpoczął na początku sierpnia. Na inaugurację rozgrywek zagra u siebie z Karpatami Krosno. Mecz ten odbędzie się 28 września.

Na zdjęciu trening opolskich siatkarek w Stegu Arenie. Fot. archiwum klubowe.