We wrześniu będzie u nas duża impreza kajakowa

Od 6 do 8 września w naszym mieście odbędą się mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. Zawody będą rozgrywane na Odrze, a start i meta mają się znajdować w okolicy przystani miejskiej przy ul. Odrowążów w sąsiedztwie mostu kolejowego. Organizatorem tej imprezy jest Opolski Związek Kajakowy.

Marcin Sagan

Mistrzostwa kraju w maratonie kajakowym odbyły się w Opolu już dwukrotnie: w 2013 i 2014 roku. Bardzo dobra organizacja tamtych edycji sprawiła, że mistrzostwa znów zawitają u nas. Oprócz oglądania zmagań kajakarzy z całej Polski mieszkańcy będą mogli też kibicować swoim reprezentantom z AZS-u Politechniki Opole. Będą nimi m.in. kanadyjkarze Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy w kategorii C-2 seniorów na 26 km.

–  Organizacja takich zawodów to duży prestiż, szczególnie że o nią starało się kilka innych miast – mówi Jacek Skowroński prezes Opolskiego Związku Kajakowego. – Chcemy połączyć imprezę sportową z wydarzeniem kulinarnym zapraszając food trucki. Takie połączenie z pewnością przypadnie mieszkańcom do gustu i będzie przyjemną formą spędzenia końcówki lata.

Na zdjęciu (od lewej): Mateusz Zuchora i Mateusz Borgieł ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy w kategorii C-2 seniorów na 26 km. Fot. Nina Jelenc Photography (Canoe Europe).