Wielki sukces UKS OKAY Opole w IJL 2017!

Wielki sukces UKS OKAY Opole w IJL 2017!

Zarówno w drużynie, jak i indywidualnie, opolscy zawodnicy judo reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy OKAY OPOLE osiągnęli jeden z największych swoich sukcesów. Na ponad 180 klubów z Polski i zagranicy zajęli 4 miejsce w klasyfikacji klubowej International Judo League 2017!

W opolskiej edycji IJL wzięło udział ponad 115 zawodników UKS OKAY, choć należy podkreślić, że sukces drużynie w znacznym stopniu zapewnił systematyczny udział grupy zawodników Trenera Grzegorza Kozdrasia, którzy wystąpili we wszystkich 8 turniejach. Dwoje z nich osiągnęło sukces, który warto odnotować podsumowując sportowy 2017 rok. Z ponad 1800 zawodników biorących udział w IJL 2017 najlepszy okazał się Fabrycjusz Tarkowski, który na 8 startów wygrał 7, a w jednym zdobył srebrny medal! Wśród dziewcząt w grupie U13 na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej IJL 2017 znalazła się Monika Gonsior. International Judo League to największa liga judo dla grup dzieci i młodzików w Polsce. Organizowana w największych ośrodkach judo: Warszawie, Bytomiu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Jaśle i Opolu!

Postawa młodych zawodników UKS OKAY OPOLE daje poczucie dobrze przepracowanego roku, co pozwala realnie myśleć o kolejnych sukcesach, tym razem w Mistrzostwach Polski. W sposób szczególny chciałbym podziękować Klubowi Judo AZS OPOLE, który umożliwił nam realizację programu przygotowań, udostępniając salę treningową, ale również całej Kadrze Trenerskiej Klubu Judo AZS Opole za merytoryczne wsparcie mojej pracy – skomentował sukces swoich podopiecznych Trener Grzegorz Kozdraś.

Gratulujemy!