Wieże przegrały z Królami

W swoim trzecim meczu w krajowej elicie futbolu amerykańskiego Towers Opole ulegli u siebie zespołowi Kings Kraków 19-34.

Opolanie przystąpili do meczu opromienieni zwycięstwem 19-0 z Lakers Olsztyn w poprzednim meczu. Były to pierwsze punkty zdobyte przez zespół prowadzony przez amerykańskiego trenera Tima Bishopa. Mieli oni apetyt na kolejną zdobycz. Niestety nie udało się, ale nasz zespół pokazał się z dobrej strony i z optymizmem może oczekiwać kolejnych spotkań.

O losach meczu zadecydowały dwie pierwsze kwarty. Na śliskim boisku (mecz toczył się przy padającym deszczu), goście prowadzili w połowie meczu 34-6. Nasi zawodnicy mieli problem z powstrzymaniem Jacka Kuśmierczyka, który wyróżniał się w ekipie rywali. Pierwsze punkty dla Wież zdobył Amerykanin Markus Hodges. W drugiej połowie lepszym zespołem byli opolanie. Dużo lepiej grali w defensywie i nie pozwolili już rywalom na kolejne przyłożenia. W ataku w naszej ekipie dobrze spisywał się Robert Szmielak. Udało się zmniejszyć straty i zakończyć mecz 15-punktową porażką. Nie udało się mocniej postraszyć drużyny Królów z Krakowa, ale przyzwoity występ Towers dobrze rokuje przed następnymi meczami.

Najbliższy mecz nasza drużyna ponownie zagra u siebie. W niedzielę 28 kwietnia zmierzy się z Armią Poznań, a spotkanie na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego rozpocznie się o godz. 13.00.

W tabeli grupy południowej krajowej elity futbolu amerykańskiego w stawce sześciu drużyn prowadzi wicemistrz Polski – Panthers Wrocław. W trzech meczach zdobył on komplet sześciu punktów. Kolejne lokaty zajmują: 2. Falcons Tychy (4 mecze; 6 punktów); 3. Armia Poznań (4; 6); 4. Kings Kraków (3; 4); 5. Wataha Zielona Góra (3; 2); 6. Towers Opole (3; 2).

Towers Opole – Kings Kraków 19-34 (0-14, 6-20, 7-0, 6-0)

Na zdjęciu opolanie w biało-czerownych strojach. Dzielnie walczyli oni z ekipą z Krakowa, ale musieli uznać jej wyższość. Fot. Andrzej Klimek.