Wiking Alibaba jest w wysokiej formie

Zaczęła się runda rewanżowa w Futsal Extra Lidze Opola (FELO). W 8. kolejce padło 25 bramek.

Marcin Sagan

Najwyższe zwycięstwo odniósł Wiking Alibaba, który pokonał 7-0 Wojciobus Profi Art. To czwarte z rzędu, a drugie bardzo wysokie zwycięstwo Wikingów. W poprzedniej kolejce wygrali aż 13-0 z Patrioticem. Ta ekipa natomiast podniosła się po tym pogromie i w 8. kolejce pokonała ADL UNS 4-0. Nie ma natomiast mocnych na Kopalmat, który wygrał wszystkie spotkania. Tym razem zwyciężył w starciu z ekipą Mortal Football World.

Zespół Wikinga Alibaby ma nie tylko świetną serię, dzięki której jest już samodzielnym wiceliderem, ale też lidera klasyfikacji strzelców. Jest nim Dawid Dulski. W starciu z Wojciobusem zdobył on trzy gole i ma ich już na koncie 12. Dziesięć ma Marcin Wacha z Mortal Football World, a o jedną mniej trzeci w klasyfikacji Robert Szmielak z Kopalmatu.

W planie rozgrywek jest 14 kolejek. Terminy, gdy w Stegu Arenie odbędą się zmagania w sześciu pozostałych do końca seriach to: 19 i 26 stycznia oraz 2, 9, 16 i 23 lutego.

Wyniki 8. kolejki FELO: Wiking Alibaba – Wojciobus Profi Art 7-0 (Stencel 4, Dulski 3); Kopalmat –  Mortal Football World 4-2 (R. Szmielak 2, Morka, Przybyła – Wacha, Pawłowski); Patriotic – ADL UNS 4-0 (Wojnarowski, Krok, Gibała, Rysz); Na Topie – The Zigers 3-5 (Grendziak 2, Oliwa – Berbelicki 2, Węgrzyn, Brodowski, Kansy).

W tabeli po ośmiu kolejkach z kompletem 24 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba (16 pkt), ADL UNS (13 pkt), The Zigers, Mortal Football World (po 12 pkt), Patriotic (9 pkt), Wojciobus Profi Art (6 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu w czerwonych koszulkach zawodnicy zespołu Wiking Alibaba. Mają oni powody doo zadowolenia, bo wygrali kolejny mecz. Fot. Mariusz Matkowski.