Wiking rozstrzelał rywala przed przerwą

Po trzech meczach bez zwycięstwa piłkarze występującego w klasie okręgowej Wikinga Rodło Opole wysoko pokonali na wyjeździe zespół z Gronowic. Wygrali 6-3, a wszystkie gole zdobyli przed przerwą.

Na mecz do Gronowic nasz zespół jechał z obawami. Po dobrym początku rundy wiosennej i dwóch zwycięstwach, opolanie wpadli w dołek. W trzech kolejnych spotkaniach grając z zespołami z dołu tabeli zdobyli tylko dwa punkty. Na spotkanie z drużyną z Gronowic Wiking pojechał w zaledwie 13-osobowym składzie. Na ławce rezerwowych byli tylko Michał Zboch i drugi bramkarz Eryk Banach, który zresztą wszedł do gry w polu na ostatni kwadrans. Dodatkowo brakowało dwóch napastników: Dominika Dory i Pawła Babicza. To wszystko sprawiało, że trudno było myśleć o przełamaniu.

Tymczasem w pierwszej połowie spotkania goście urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki. Wprawdzie na bramkę Łukasza Bojara odpowiedział w 18. min Konrad Lasik, ale potem nastąpił niesamowity fragment gry. W ciągu 23 minut opolanie zdobyli aż pięć bramek. Dwie były autorstwa Pawła Boczarskiego, potem trafił na 4-1 Łukasz Kucharski, za chwilę swoje drugie trafienie zaliczył Bojar, a tuż przed przerwą rywali dobił Radosław Dembiński.

Warto wrócić jeszcze do dwóch pierwszych bramek w meczu, bo były one efektowne. Bojar trafił na 1-0 dla Wikinga po strzale niemal z połowy boiska. napastnik gości zauważył, że golkiper zespołu z Gronowic Jakub Garncarek jest daleko wysunięty i przelobował go. Bramka na 1-1 autorstwa Lasika padła natomiast po pięknym strzale z rzutu wolnego.

Mając pięć goli przewagi goście mogli grać ze spokojem w drugiej odsłonie. Swojego dorobku bramkowego nie powiększyli. Dali sobie natomiast strzelić dwie bramki, których autorem był Mateusz Kudełko. Tym samym zespół z Gronowic zachował honor.

Kolejny mecz Wiking zagra u siebie. W sobotę 20 kwietnia podejmie Żubry Smarchowice Śląskie. Początek tego spotkania na stadionie przy ul. Szarotki o godz. 13.00.

Gronowice – Wiking Rodło Opole 3-6 (1-6)
Bramki: 0-1 Bojar – 8., 1-1 Lasik – 18., 1-2 Boczarski – 23., 1-3 Boczarski – 30., 1-4 Kucharski – 36., 1-5 Bojar – 37., 1-6 Dembiński – 45., 2-6 Kudełko – 59., 3-6 Kudełko – 87.
Wiking: Binkowski – Kucharski, Warzyc, Wojnarowski, Szydziak – Chaba, Boczarski, Grendziak, Krysiak (75. Banach) – Bojar, Dembiński (61. M. Zboch). Trener Maciej Miga.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce zdobywca szóstej bramki dla opolskiej drużyny Radosław Dembiński. Fot. Mariusz Matkowski.