Wiking uległ czołowej drużynie „okręgówki”

W meczu 25. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej zawodnicy Wikinga Rodło Opole przegrali u siebie z Unia Kolonowskie 1-3.

Marcin Sagan

Dla podopiecznych grającego trenera Macieja Migi to druga porażka z rzędu. Tydzień wcześniej przegrali oni na własnym stadionie z liderem ze Skorogoszczy 0-5. Unia Kolonowskie jest w tabeli trzecia. Szanse na bezpośredni awans z 1. pozycji już w zasadzie straciła, ale może jeszcze liczyć na 2. lokatę premiowaną grą w barażach o IV ligę. Żeby zachować nadzieje musiała z Wikingiem wygrać. Opolanie przystąpili do starcia w nieco mocniejszym składzie niż w spotkaniu ze Skorogoszczą. Zagrali bowiem Paweł Boczarski i Paweł Babicz, których brakowało w poprzednim spotkaniu.

Goście dopięli swego. W 9. min gola dla nich zdobył Tomasz Kwasik. Do wyrównania doszło w 38. min po strzale Boczarskiego. W drugiej połowie skuteczniejsi byli gracze z Kolonowskiego i zgarnęli trzy punkty.

Kolejny mecz Wiking również ma trudny. Zagra bowiem 18 maja na wyjeździe z wiceliderem – Olimpią Lewin Brzeski. Najbliższy mecz u siebie to natomiast starcie ze Śląskiem Łubniany. To spotkanie na stadionie przy ul. Szarotki odbędzie się w sobotę 25 maja, a rozpocznie się o godz. 17.00.

Wiking Rodło Opole – Unia Kolonowskie 1-3 (1-1)
Bramki: 0-1 Kwasik – 9., 1-1 Boczarski – 38., 1-2 Molendowski – 59., 1-3 Koj – 68.
Wiking: Binkowski – Kucharski, M. Zboch, Grendziak, Jaskuła (62. Dembiński) – Chaba, Boczarski, Miga, Szydziak (73. Warzyc) – Dominik Dora, Babicz (68. Bojar). Trener Maciej Miga.
Sędziował Mirosław Zapotoczny (Krapkowice). Żółte kartki: Kucharski – Dombrowski, Chudy, Cierpich, Włoch. Widzów 60.

Na zdjęciu środkowy obrońca Wikinga Michał Zboch. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela gr. I klasy okręgowej.  
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10161.html