Wikingowie rozpoczęli rozgrywki od porażki

W 1. kolejce klasy okręgowej zespół z Opola grał na wyjeździe ze spadkowiczem z IV ligi – TOR-em Dobrzeń Wielki i uległ mu 1-2.

Marcin Sagan

Opolanie przystąpili do meczu z trzema nowymi zawodnikami: Dawidem Lewandowskim, Wojciechem Krawcowem i Tomaszem Jaworskim. Ponadto po dłuższej przerwie do zespołu wrócił Bartłomiej Zboch. W roli grającego szkoleniowca debiutował natomiast Paweł Boczarski. Po meczu nie mieli oni wesołych min, podobnie jak ich koledzy z zespołu i kibice Wikinga, którzy wybrali się na mecz do Dobrzenia Wielkiego.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TOR-u, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to będzie prawdopodobnie jeden z lepszych zespołów w grupie pierwszej „okręgówki”. Ponadto Wiking zaprezentował się całkiem przyzwoicie na tle mocnego przeciwnika.

– Mecz był „szarpany”, dużo było walki na śliskim boisku – oceniał prezes Wikinga Przemysław Dora. – Nie odstawaliśmy od rywali. W środku pola mieliśmy nawet przewagę. Byliśmy jednak mniej skuteczni. Gospodarze obie bramki zdobyli po kontrach. My po stracie pierwszej staraliśmy się atakować. Tak samo po drugiej, którą straciliśmy krótko po tym jak wyrównaliśmy. Mamy doświadczonych zawodników w składzie, ale mimo tego było widać brak zgrania. Wierzę, że w kolejnych meczach będzie lepiej.

Ozdobą meczu był gol dla gości zdobyty przez Michała Zbocha z rzutu wolnego. Uderzył mocno z około 25 metrów i piłka znalazła drogę do bramki.

Kolejny mecz Wiking znów zagra na wyjeździe i ponownie ze spadkowiczem z IV ligi. Przeciwnikiem będzie Victoria Chróścice, a spotkanie to odbędzie się w sobotę 17 sierpnia. W 3. kolejce Wiking w roli gospodarza zmierzy się z MKS-em Wołczyn. Mecz ten zaplanowano na sobotę 24 sierpnia, a rozpocznie się o godz. 17.00. Dojdzie do niego na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej. Wiking na razie nie może grać na swoim stadionie przy ul. Szarotki. Trwa tam bowiem remont szatni.

TOR Dobrzeń Wielki – Wiking Rodło Opole 2-1 (1-0)
Bramki: 1-0 Grabowiecki – 8., 1-1 M. Zboch – 48., 2-1 Szymków – 58.
Wiking: Wojtyła – Okoń (74. Jaskuła), Lewandowski, Krawców, Kucharski – Chaba, Boczarski, M. Zboch, Dora (64. Babicz) – B. Zboch, Jaworski. Trener Paweł Boczarski.

Na zdjęciu zdobywca bramki dla Wikinga Michał Zboch. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela gr. I klasy okręgowej.
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10958.html