Wojownik Next Level w najlepszej ósemce na świecie

Paweł Tomalik z opolskiego klubu z dobrej strony pokazał się na mistrzostwach świata w brazylijskim jiu jitsu, które odbyły się w Los Angeles.

Marcin Sagan

Zawody w Mieście Aniołów to było kolejne wyzwanie w karierze zawodnika Next Level. Rok temu odniósł on wielki sukces zostając mistrzem Europy, a teraz sprawdzał się ze światową czołówką. Wystąpił w wadze do 79,5 kg w kategorii czarnych pasów. W I rundzie miał wolny los i zaczął rywalizację od 1/16 finału. W tej fazie zmierzył się z Amerykaninem Brucem Miano i wygrał na punkty. Również w 1/8 finału zwyciężył na punkty pokonując innego zawodnika z USA – Michaela Palladino. Znalazł się więc w najlepszej ósemce, co jest znakomitym osiągnięciem. Do strefy medalowej nie udało się jednak dostać. W walce ćwierćfinałowej górą był bowiem Brazylijczyk Romulo Caiado.

Z kolei ośmioro reprezentantów Next Level brało udział w zawodach brazylijskiego jiu jitsu „GrappleXmass” w leżących we wschodnich Czechach Trojanovicach. Siedmioro stanęło na podium. Złote medale zdobyli: Marcin Adamów (elita, kat. 73,5 kg), Filip Kobylański (elita, kat. 79,5 kg), Patryk Świerczek (niebieskie pasy, kat. 85,5 kg), Jakub Ramsz (niebieskie pasy, kat. 67,5 kg), Nico Kwiatkowski (białe pasy, kat. 85,5 kg). Srebrny medal wywalczył Marcin Oleksiuk (białe pasy; kat. 88 kg), a brązowy Agnieszka Kwiatkowska (białe pasy, kat. 51,5 kg).

Na zdjęciu Paweł Tomalik. Fot. archiwum klubowe.