Wspaniałe zwycięstwo opolskiego „Pitbulla”

Damian „Pitbull” Grabowski w znakomitym stylu wygrał 27. walkę w zawodowej karierze. Na gali organizacji KSW w Gdańsku nasz specjalista od mieszanych sztuk walki (MMA) pokonał Karola Bedorfa. Walka zakończyła się w drugiej rundzie.

Marcin Sagan

Mający 39 lat Grabowski walczył na galach najpoważniejszej światowej federacji MMA czyli UFC. Walczył w rosyjskim M1, w organizacji Bellator czy polskiej FEN. Przez wiele lat nie walczył jednak ani razu na gali najlepszej polskiej organizacji – KSW, która jest jedną z najlepszych w Europie, a widowiska przez nią przygotowywane cieszą się wielkim powodzeniem. W końcu jednak „Pitbull” pojawił się „w klatce” na gali KSW i spisał się wyśmienicie. Po tym jak w 2016 i 2017 roku przegrał trzy walki na galach UFC wydawało się, że to schyłek kariery 39-letniego opolanina.

W sobotę na gali w Gdańsku pokazał, że stać go jeszcze na bardzo wiele. Mający 36 lat Bedorf, to uznany rywal. Przez kilka lat obaj z Grabowskim byli uznawani za najlepszych polskich zawodników w najbardziej prestiżowej wadze ciężkiej. W końcu doszło do ich starcia. „Pitbull” przystępował do niego z bilansem 21 zwycięstw i pięciu porażek na zawodowym ringu. Ostatni pojedynek stoczył w październiku minionego roku, kiedy to na gali federacji FEN w Poznaniu pokonał Brazylijczyka Jose Guelke. Bedorf miał bilans 15 zwycięstw i czterech porażek.

Opolanin pokazał świetną formę. Jak za najlepszych swoich lat. W pierwszej rundzie mocno trafiał przeciwnika. Miał przewagę. W drugiej znów dopadł go i nie dał mu szans. Piękne zwycięstwo i znakomity debiut w KSW. Po takim występie można się spodziewać, że dostanie kolejne propozycje walk z tej federacji.

Na zdjęciu Damian Grabowski (z prawej) i Karol Bedorf. Górą w pojedynku okazał się opolanin. Fot. KSW.