Wybrano uczestników II edycji programu „Złote Dziecko”

Łącznie 24 sportowców zostało zakwalifikowanych do udziału w II edycji programu „Złote Dziecko” w 2017 r. Sukces pilotażowej edycji programu spowodował, że zapadła decyzja
o dwukrotnym zwiększeniu liczby uczestników. Do udziału w projekcie aplikowali sportowcy w dwóch kategoriach wiekowych 8-12 i 13-17 lat. Uroczystość wręczenia powołań do programu „Złote dziecko” odbyła się 20 marca.

 

Do programu zgłosiło się  56 kandydatów z następujących dyscyplin sportowych; short track, judo, taekwon-do, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, pływanie, szermierka, łyżwiarstwo figurowe, kajakarstwo, jeździectwo, karate.

 

Decyzją Kapituły zakwalifikowanych zostało po 12-tu uczestników do każdej kategorii wiekowej (łącznie 24 zawodników i zawodniczek). W skład Kapituły weszli: Marcin Rol – Wiceprezydent Miasta Opola, Bartłomiej Bonk – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich, Mirosław Śnigórski – Dyrektor PSP nr 2, Jerzy Kostorz – Kapelan Opolskiego Sportu, Tomasz Wróbel – Radny Miasta Opola, Mateusz Magdziarz – Dyrektor TVP 3 Opole, Przemysław Zych – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Waldemar Kobienia – Prezes Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, Mariusz Godoś – Prezes Opolskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

Sportowcy zakwalifikowani do II edycji programu to:

Kategoria wiekowa 8-12 lat:

Dora Wiktoria Klub Środowiskowy Judo AZS
Drelich Iwona UIKŁF Piruette Opole
Fąferko Adam UKS Rodło Opole
Gierczak Marek AZS KU PO
Hryniewicz Adam Judo Mizuka Sp. z o.o.
Kopczyński Dawid Klub Środowiskowy Judo AZS
Ostrowski Jakub AZS KU PO
Pankowski Mateusz Uczniowski Klub Sportowy OKAY
Rup Sonia UKS START Opole
Tarkowski Fabrycjusz Uczniowski Klub Sportowy OKAY
Woźniak Marcel Judo Mizuka Sp. z o.o.
Wójcik Adam OKS Odra Opole

 

Kategoria wiekowa 13-17 lat:

Bereźnicka Zuzanna Opolski Klub Taekwondo
Bryłka Sebastian MKS MOSiR Opole
Giszka Krystian AZS KU PO
Hryniewicz Paulina UIKŁF Piruette Opole
Kozłowski Mateusz Klub Środowiskowy Judo AZS
Krzemiński Mateusz AZS KU PO
Kućmierz Adam Uczniowski Klub Sportowy OKAY
Pankowski Jakub Klub Środowiskowy Judo AZS
Tkaczuk Wiktoria AZS KU PO
Wilga Magdalena AZS KU PO
Zieliński Piotr Opolski Klub Taekwondo
Zych Magdalena AZS KU PO

 

Program „Złote Dziecko” to unikatowy projekt w skali regionu, który ma przygotować uczestników do jak najlepszego funkcjonowania w świecie sportu i pomóc im w rozwoju kariery. Jego celem jest propagowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnego sportu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu zawodnicy otoczeni będą opieką trenerów, psychologa sportowego, trenera personalnego, dietetyka klinicznego, fizjoterapeuty oraz szkoleniowców. W ramach programu odbędą się sportowe CAMP’y podczas, których zawodnicy wezmą udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych w formie szkoleń i warsztatów prowadzonych m. in. przez wybitnych polskich sportowców.

 

Realizacja II edycji Programu odbywa się przy znaczącym zaangażowaniu partnerów biznesowych.

Mecenasem Złotych Dzieci w 2017 została Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.

Partnerami technicznymi Programu są: firma Timsport oraz Damonds, które gwarantują uczestnikom profesjonalną odzież sportową najwyższej jakości.

Wyżywienie podczas CAMP’ów w Opolu zaoferuje Restauracja Biesiada Opolska.

Politechnika Opolska użycza bazy sportowej i dydaktycznej na potrzeby przeprowadzenia Programu, a także zapewni testy wydolnościowe dla starszej grupy uczestników.

Organizatorem Programu jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola, a za merytoryczne przeprowadzenie CAMP’ów odpowiada pomysłodawca programu Mariusz Gnoiński.

 

Druga edycja programu Złote Dziecko realizowana jest we współpracy z TVP3 Opole, Radiem Opole oraz Nową Trybuną Opolską.

 

Serdecznie gratulujemy powołanym sportowcom, rodzicom, trenerom oraz nauczycielom.

 

Galeria zdjęć >> TUTAJ