Wybrano uczestników kolejnej edycji programu „Złote Dziecko”

Uczestnikami III edycji Programu w roku 2018 zostali wybitnie uzdolnieni sportowo młodzi zawodnicy w wieku od 11 do 18 lat, wyróżniający się wysoką klasą sportową oraz szczególnymi predyspozycjami zarówno w sporcie jaki i w nauce, którzy mają na swoim koncie znaczące osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

W Programie znalazło się 14 zawodników wybranych zgodnie z regulaminem. Kapituła powołała do programu dodatkowo 3 zawodników.

Tegoroczne „Złote Dzieci” reprezentują takie dyscypliny olimpijskie jak: judo, szermierka, taekwon-do, short track, pływanie, łyżwiarstwo figurowe z klubów: Klub Środowiskowy JUDO AZS, Uczniowski Klub Sportowy OKAY, Uczniowski Klub Sportowy START Opole, Opolski Klub Taekwon-do, AZS Klub Uczelniany Politechniki Opolskiej, Klub Sportowy START Opole, Uczniowski Integracyjny Klub Łyżwiarstwa Figurowego PIRUETTE.

Uroczystość wręczenia powołań do programu „Złote dziecko” z udziałem Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oraz Wiceprezydenta Przemysława Zycha odbyła się 12 czerwca 2018 r. Prezydent wręczył wybranym zawodnikom symboliczne powołania, życząc wytrwałości w realizacji sportowej pasji, a także dalszych sukcesów na arenach polskich i międzynarodowych.

Program „Złote Dziecko” to unikatowy projekt, który ma przygotować uczestników do jak najlepszego funkcjonowania w świecie sportu i pomóc im w rozwoju kariery. Jego celem jest propagowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnego sportu wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu zawodnicy otoczeni będą opieką trenerów, trenera mentalnego, dietetyka, fizjoterapeuty oraz szkoleniowców. Program przewiduje organizację sportowych CAMP’ów podczas, których zawodnicy wezmą udział w zajęciach praktycznych
i teoretycznych w formie szkoleń i warsztatów prowadzonych m. in. przez wybitnych polskich sportowców.

Organizatorem Programu jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola a tegoroczna edycja Programu będzie realizowana we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Opolskiej.

Partnerem biznesowym Programu jest m.in. Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Serdecznie gratulujemy powołanym młodym sportowcom!